Azerbaycan Egitim Vize

Azerbaycan Egitim Vize

Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır, ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan EuroStar garantisi ile rahatlıkla azerbaycana giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler 
Azerbaycan Öğrenci Vizesi (tahsil)Tam Zamanlı Öğrencilere verilir, Vize alan öğrenci eğitim elde edebiliyor.

Öğrencimiz eğitime  başlamaya gitmeden öğrenci oturum vizesi alıyoruz. 

Öğrenci vizesi için

2 resim 

İkametgah

Kimlik fotokopisi

Pasaportaslı ve Fotokopisi

Vize başvuru formu 

Devlet görevi 50 Tl.

  Bu belgeleri teslim eden öğrencilerimizin vizelerini almaktayız.

Azerbaycana Bu öğrenci Vizesi ile girebilmektedir. Konsolosluk bu vize ile öğrenci oturumu ve öğrenci dosyası açmaktadır.

Her yıl oturum işlemleri yenilenmelidir.

Öğrencilerin eğitim öğretim için  Her yıl için vize yenilenmesi gerekir. 
1. Öğrenci Belgesi

2. Kimlik Fotokopisi
3. 2 Resim
4. Pasaport Fotokopisi 
5. Devlet Görevi (20 ABD Doları) 
6. Vize Başvuru Formu 
  Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında olan sıkı işbirliği, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini daha da pekiştirmek ve her iki ülke vatandaşlarının gidiş ve dönüşlerini daha da kolaylaştırmak maksadı ile 8 Eylül 2003 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Başbakanı Cenap  İlham Aliyev'in Ankara'ya ilk resmi ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı vize uygulaması hakkında anlaşma imzalanmıştır.

   Bu Anlaşmaya göre tek giriş, transit, çok girişli ve özel maksatlı vizeler, her iki ülkenin diplomatik ve konsolosluk temsilcilikleri tarafından taleplere uygun verilmektedir. Azerbaycan Cumhuriyetinde Bakü Havalimanında, sınır kapıda alınabildiği gibi, Türkiye Cumhuriyetinde Azerbaycan konsolosluklarında ise bütün sınır kapılarında bir ay süreli olan giriş vizesini alabilmektedir. Ücreti 10 ABD Dollarına resmileştirmiştir.
  Azerbaycan Cumhuriyetinin İstanbul’daki Baş Konsolosluğu aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarını konsolosluk hizmetleri ve belgelerin noter tastiği, öğretim, çalışma, evlilik, sahipkarlık, ticaret ve diğer ekonomik faaliyetlere ait belgelerin verilmesi ile temin etmektedir.

  Öğrenci ailelerine vize işlemlerini üstlenmekteyiz. Ziyaret amaçlı yolculuk edecek tüm velilerimizin  organizasyon işlemlerini  konaklama vs. yapmaktayız. İletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Adres: Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Baş Konsolosluğu
Karanfil Sokak No 5, 1.Levent, Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefonlar:(+90212) 325 80 42 – 45
Faks:(+90212) 284 95 79