azerbaycan devlet ressamlık sanatlar akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi bilimsel ve teknolojik gelişmelere odaklanarak Avrupa kriterlerine uygun olarak eğitim...

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Öğrenim Ücreti Hazırlık Programı Yurt İmkanı
500-900 ABD Doları Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 450 ABD Dolarıdır. Üniversitede yurt imkanı vardır. Ücreti aylık 150 ABD Dolarıdır.

Azerbaycan ve Sanatın İlgi Çekici Özellikleri

Kafkasya bölgesinde bir ülke olan Azerbaycan, sanatı ve zanaatları ile ünlüdür. Ülkenin zengin sanat ve kültür tarihi, birçok uluslararası gezgini Azerbaycan’a çekmektedir. Ek olarak, Azerbaycan sanatsal gezginler için ideal bir destinasyondur. Ayrıca, ülke hükümeti sanatı destekliyor ve sanatsal ifadeyi teşvik ediyor.

Azerbaycan zengin bir sanat ve kültür tarihine sahiptir. Ülke, hükümet tarafından korunan çok sayıda anıt ve tarihi mekana sahiptir. Azerbaycan’daki mimari çekicidir; yerel gelenekleri Avrupa stilleriyle birleştirir. Ayrıca Azerbaycan halk müziği de bir harika; çok duygusal ve ritmik. Bunun dışında Azerbaycan’da spor da var – ülkede müzik ve dövüş sanatları popüler.

Azerbaycan sanatsal gezginler için ideal bir destinasyondur. Güzel manzaraları, mükemmel yemekleri ve dost canlısı insanları ile sinemalar ve restoranlar gibi modern eğlence tesislerine sahiptir. Ayrıca Azerbaycan’da her yıl yerel halk tarafından geleneksel dans gösterilerinin yapıldığı birçok festival düzenlenmektedir. Buna ek olarak, Azerbaycan’da yerel sanat eserlerinin yanı sıra bölgedeki diğer ülkelerden sanat eserlerini sergileyen birçok galeri ve müze bulunmaktadır. Ayrıca yerel kültürü kutlayan çok sayıda festival var – bu tür etkinlikler “sanatın başkenti” olarak da bilinen Bakü’de yerel sanat ve kültürlerin tadını çıkarmak için harika fırsatlar!

Azerbaycan hükümeti sanatı çeşitli yollarla destekliyor. Birkaç sanat okulunu finanse eder, profesyonel sanatçılar yetiştirir ve birkaç yılda bir uluslararası sanat sergileri düzenler. Buna ek olarak, kültürel etkinlikleri veya yerel sanatçıları tanıtan TV kanalları, radyo istasyonları ve gazeteler gibi sanatçıları desteklemek için birçok medya kuruluşu bulunmaktadır. Ayrıca, üniversitelerde veya ITIs (Uluslararası Türk Okulları) gibi kolejlerde sanat okumak isteyen üniversite öğrencilerini desteklemek için devlet tarafından sağlanan sosyal hizmetler vardır. Bu kurumlarda öğrenciler, ders saatleri dışında gerçekleştirdikleri sanatsal faaliyetler için devlet destekli kolej veya üniversitelerde deneyim kazanırken kaliteli eğitim alabilirler.

Yukarıda Azerbaycan sanatı ve kültürü hakkında daha önce anlatılanlara dayanarak, bu makale özellikle kültürel zenginleştirme amacıyla Azerbaycan’a seyahat etmek için bir onay gibi görünebilir, ancak Azerbaycan kültürünün pek çok yönü çekici göründüğü için bu aslında gerekli değildir. Onları takdir etmek için ilk elden görmek için yolunuzdan çıkmak zorunda kalmadan kendi değerlerine yetecek kadar! Seyahat etmek, Azerbaycan kültürünü kendi şartlarında takdir etme şansınızı kesinlikle artıracak.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!