Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Taban puanlarından etkilenmeden üniversite eğitimi almak mümkün olacak. Nasıl diye soran öğrencilerimiz için Azerbaycan Teknoloji üniversitesi taban..

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgi:

Azerbaycan’da eğitimin daha kaliteli bir hale gelmesi için yapılan değişim faaliyetleri sonucunda 2000 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Azerbaycan Teknoloji Enstitüsü, statü değiştirerek Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi haline gelmiştir. Kürasonda Politiktik, Azerbaycan Politiktik ve Azerbaycan Tarım Enstitüsü’nün birleşerek Arapçılık Teknolojisi bölümünü oluşturmasıyla eğitim programı, üniversiteye geçiş aşamasında oturmuş bir sisteme sahip olunmasını sağlamıştır. Yurtdışında teknoloji üniversitesi denildiğinde akla gelen ilk ve en kaliteli isim olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, 1982 ve 1983 senelerinde aldığı dereceler ve Meslektaşlar Birliği Fahri Fermanı ile eğitim kalitesini defalarca göstermiştir.

Azerbaycan’da makine mühendisliği bölümünde verdiği eğitimle modern ya pisini gözler önüne seren üniversitenin kurulma aşamasında, İlham Aliyev’in katkıları oldukça fazladır. Azerbaycan radyo teknik mühendisliği eğitim programlarıyla Avrupa’nın ilgisini çeken bir üniversite haline gelen Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, bünyesinde bulunan Haydar Aliyev Okulu ile öğrencilere üst düzeyde bir yükseköğretim imkân da sunmaktadır. Azerbaycan’da otomasyon mühendisliği bölümünde okumak isteyen öğrencilerin modern eğitim ile ilk tercihi olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, tarihini gösteren geniş içerikli bir müzeye de sahiptir. Azerbaycan’da ekonomi yönetimi alanında uluslararası standartlarda eğitim verilmesi için çeşitli çalışmalar yapan üniversite, ayrıca yurtdışında teknoloji üniversitesi olarak yaptığı bilimsel yay imcilik çalışmalarıyla da dikkat çekmektedir.

1983 yılından beri yayımlanan Etnolog gazetesi ve 2004’te yayın hayatına başlayan İlmi Haberler dergisi, hala büyük bir kesim tarafından takip edilmektedir.
Profesyonel ekibiyle en kaliteli ve en avantajlı hizmetleri sunan Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi, uluslararası geçerliliği olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi diplomasi ile is hayatına başarılı bir giriş yapmanızı sağlayacaktır. Euro star sağladığı yerleşim, karşılama, kayıt, kabul ve danışmanlık gibi hizmetleriyle yurtdışında teknoloji üniversitesi öğrencisi olma ayrıcalığına sahip olmak için yalnızca bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fakülteler ve Bölümler

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi;

• Makine Mühendisliği

• Teknolojik Makineleri ve Donanımlıları Mühendisliği

• Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

• Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

• Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyo teknik Mühendisliği

• Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi;

• Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

• Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi;

• Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!