Bakü Devlet Üniversitesi Ösym Dışında Okuyabilir miyim ?

Bakü Devlet Üniversitesi Ösym : Bakü Devlet Üniversitesi (BSU) kayıt prosedürlerine göre, BSU dışında bir üniversitede sınava girdiyseniz...

Bakü Devlet Üniversitesi Ösym Dışında Sınavsız Okuyabilir miyim ?

Bakü Devlet Üniversitesi Ösym Dışında Okuyabilir miyim ?

Bakü Devlet Üniversitesi Ösym Dışında Okuyabilir miyim ?

Bakü Devlet Üniversitesi (BSU) kayıt prosedürlerine göre, BSU dışında bir üniversitede sınava girdiyseniz, giriş sınavına girmeden BSU’ya kayıt olabilirsiniz. Ancak, bu sadece sınavlarını geçenler içindir. Sınavlarında başarısız olanlar, başka bir üniversiteye kayıt olmadan önce giriş sınavına girip başarılı olmak zorundadırlar.

Öğrenciler BSU’da çalışırken BSU dışında bir üniversiteye kayıt yaptırabilirler. Çalışma, ders verme, rektöre yardım etme ve Üniversite Konseyi tarafından onaylanan diğer işleri içerir. Ayrıca derste öğretim üyelerine yardımcı olabilmekte ve boş zamanlarında kütüphane ile çalışabilmektedirler. BSU’nun kabul prosedürüne göre, BSU dışında bir üniversitede sınava girdiyseniz, yalnızca transkriptinizi göndermeniz gerekir.

Öğrenciler BSU’da çalışırken evde de eğitim görebilirler. Ancak derslerine normal saatlerinde kayıt yaptırmaları ve ödevlerini zamanında teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, ders programlarında herhangi bir değişiklik olması durumunda, öğretim elemanlarının derslerinde değişiklik yapabilmeleri için derhal Üniversite Meclisine bildirmeleri gerekmektedir.

BSÜ’ye katılmak istemiyorsanız veya eğitiminizden memnun değilseniz, Bakü’deki diğer üniversiteler. Azerbaycan Eğitim Kanunu’na göre, Azerbaycan genelinde 18 devlet üniversitesi vardır; hiçbiri Bakü’de değil. Ek olarak, Bakü’de 18 kolej ve Azerbaycan genelinde diğer büyük şehirlerde 19 kolej bulunmaktadır. Tüm bunlar farklı dereceler ve eğitim kursları sunar.

BSU’daki eğitiminizden memnun değilseniz, eğitiminize devam etmeniz için birçok alternatif vardır. Üniversite dışında çalışırken öğretim görevlilerine ve çalışmalarınıza yardımcı olmaya devam edebilirsiniz – tüm ödevlerinizi zamanında teslim ettiğinizden emin olun!

Bakü Devlet Üniversitesi’ne veya başka bir üniversiteye kabul edilmek için genellikle bir giriş sınavına girmek gerekir. Kabul için kesin gereksinimler, eğitim programına ve üniversitenin özel gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, genel olarak çoğu üniversite, başvuranlardan başvuru sürecinin bir parçası olarak bir giriş sınavına girmelerini isteyecektir. Bu sınav tipik olarak başvuranın akademik yeteneklerini ve potansiyelini değerlendirmek ve seçtikleri çalışma programında başarılı olmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmalarını sağlamak için kullanılır.

Bakü Devlet Üniversitesi’nde okumakla ilgileniyorsanız, özel kabul koşulları hakkında bilgi almak ve başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmalığı ile iletişime geçmelisiniz. Giriş sınavı ve üniversiteye kabul edilmek için yerine getirmeniz gereken diğer gereksinimler hakkında size daha fazla bilgi verebileceklerdir.

Sık Sorulan Sorular

1-)Bakü Devlet Üniversitesi Ösym Dışında Sınavsız Okuyabilir miyim bilgiler nereden alabilirim ?

cevap : Bu bilgiler eurostar yurtdışı eğitim danışmalığından alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!