azerbaycan güzel sanatlar fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi iyi insan ilişkileri kurabilen kendini geliştirmiş mezunlar yetiştirmektedir. Uygulamalı ve teknik...

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Hazırlık Programı

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi, Öğretim dili Azericedir.Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 600 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Bölümleri

Edebiyat (4 Yıllık) (SOZ2) (Senaryo Yazarı)
Edebiyat (4 Yıllık) (SOZ2) (Senaryo Yazarı)(Burslu)
Sanat Tarihi Ve Teorisi (4 Yıllık) (SOZ2)
Ressamlık Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi

Öğrenim Ücreti

Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2009–2010 eğitim-öğretim yılında 1 500 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir.

Vikipedi Bilgisi;

Kuruluş Kuruluş Yeri Fakülteler
1923 Bakü Üniversitenin fakülteleri arasında kültür bilimi, oyunculuk, sinema, müzik ve ressamlık bulunmaktadır.

Azerbaycan Üniversitelerden Mezun Olan Öğrenciler Kazanıyor!

Üniversite, çoğu öğrenci için bir büyüme zamanıdır. Bazıları için bu büyüme, seçtikleri kariyer yolunda başarı ile sonuçlanır. Birçok ülke, aday öğrencilere üniversite eğitimi sunmaktadır. Aynı şey Azerbaycan için de geçerli. Ancak, yoksul ve zengin eğitim sistemlerine sahip ülkelerden gelen öğrencilerin üniversite deneyimleri arasında dikkate değer farklılıklar vardır. Yoksul ülkelerden gelen öğrenciler, zengin ülkelerden gelen öğrencilere göre daha düşük mezuniyet oranlarına ve daha yüksek okulu bırakma oranlarına sahip olma eğilimindedir. Ayrıca, mezun olduktan sonra genellikle iş bulmakta zorlanırlar. Aşağıda, kendileri ve aileleri için daha iyi bir yaşam sağlamak için zorlukların üstesinden gelen Azerbaycan’daki yeni mezunların deneyimleri yer almaktadır.

Azerbaycan’daki yeni üniversite mezunları, aynı sonuçları elde etmek için diğer ülkelerdeki meslektaşlarından daha fazla çalışmak zorundadır. Ayrıca, yeni endüstrilerde ve kendilerine yabancı olan işlerde çalışmaya hazır olmaları gerekir. Azerbaycan’daki üniversitelerin ödediği eğitim ve yaşam masrafları sadece varlıklı ailelerden gelen öğrenciler için karşılanabilir. Bu nedenle, yeni mezunlar, uygun bir iş bulana kadar geçimlerini sağlamak için okul fonlarını dış istihdam veya burslarla desteklemelidir. Bu mezunların üniversiteden sonra başarılı bir iş bulma şansları için onu tamamen çöpe atmak felaket olur. Bu zorlukların üstesinden gelmemeleri, onları, bireyler veya genel olarak toplumun üyeleri olarak tam potansiyellerine ulaşmalarını engelleyen düşük ücretli veya ödüllendirici olmayan işlere mahkûm edebilir.

Azerbaycan’daki yeni mezunlar, yeni endüstrilerde ve kendilerine yabancı olan işlerde çalışmaya hazırlanmalıdır. Azerbaycan hükümeti, yerel işletmeler için vergi teşvikleri ve ticari sübvansiyonlar yoluyla yerel sanayiye yoğun yatırım yaparak bunu kabul etti. Bu, mezuniyetten sonraki birkaç yıl içinde çok az veya hiç ilgili iş deneyimi olmayan çok sayıda staj, yarı zamanlı iş ve tam zamanlı pozisyonla sonuçlandı. Bu, ilgili iş deneyimi olmayan yeni mezunların – az önce açıklananlar gibi – mezun olduktan hemen sonra uygun bir iş bulmasını kolaylaştırır. Tek yapmaları gereken, yarı zamanlı veya ücretsiz stajlar veya önce gönüllülük gösterileri yoluyla kemerlerinin altındaki ek deneyimlerle özgeçmişlerini oluştururken deli gibi ağ kurmak. Uygun fırsatlar ortaya çıktığında, bu gençler ek eğitime veya eğitime ihtiyaç duymadan son derece ödüllendirici tam zamanlı iş bulabilirler!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!