azerbaycan sumgayit devlet üniversitesi

Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi

Azerbaycan Gumgayit Ünivesritesi uluslararası platformlarda ön plana çıkmak isteyen gençler yetiştirmeye devam ediyor. Üniversitelerde öğrencilerin..

Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi

Azerbaycan Sumgayit Üniversitesi, Üniversite yedi bölüm ve yaklaşık 4000 öğrencisi bulunmaktadır. Dünya üniversiteler arası sıralamalarında 8840. sırada bulunmaktadır. 1961 yılında kurulan üniversite uzak dalı olarak Enstitüsü olarak işletildi. 13 Haziran 2000 günü, Sumgayıt Devlet Üniversitesi olarak değiştirildi. Şu anda öğrenim gören 3500 öğrenci bulunmaktadır. Üniversitesi 7 Fakülte” Mekanik – matematik”, “bünyesinde 28 uzmanlık dalında 17 yönleri ve Ustalar ‘Derecesi için 200 öğrencilerin Lisans’ derecesi için eğitilmiş Fizik ve elektrik mühendisliği”, “Kimya”, “Bilgisayar teknikler ve teknolojiler “,” Ekonomi “,” Tarih “ve” Filoloji fakülteleri bulunmaktadır. 42 yüksek lisans öğrencilerine 236 özel eğitim görmektedir. Ulusal Bilimler Akademisi, 5 gelen organik; 40 doktor, profesör, 140 Ph.Ds, doz; öğretmen ve 200 üst düzey asistan; 20 aday, bir derece için 80 aday, 10 doktora işletmektedir 46 rahibe (Enstitüsü) SDÜ başkanı. 5 bilim – bilimsel araştırma laboratuarı 30 İşçi farklı bilim için çalışılmaktadır.

Eğitim ücreti
600 -700 ABD Dolarıdır.
Hazırlık eğitimi
Hazırlık eğitimi ücreti 500 ABD Dolarıdır.
Yurt
Üniversitede yurt imkânı vardır. Ücreti aylık 170 ABD Dolarıdır.

Bölümler

Fakülte İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu
I. Yön: İdari yönetim

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

 1. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü
 2. İş kurulması ve yönetilmesi Bölümü
 3. Ekonomik teori Bölümü
 4. Yönetim Bölümü
 5. Muhasebe ve denetim
 6. Filoloji fakültesi
 7. Azerbaycan Dili ve Edebiyatı
 8. Türk dili ve edebiyatı
 9. Azerbaycan edebiyatı
 10. Pedagoji
 11. Psikoloji
 12. Yabancı Diller
 13. Yabancı Diller
 14. Rusça bölümü
 15. Fakültesi Fizik ve Güç
 16. Elektromekanik
 17. Elektro
 18. Enerji
 19. Fizik Yarıiletkenler-
 20. Fizik Bölümü, katı cisimler
 21. Genel fizik
 22. Matematik Fakültesi
 23. Bilişim
 24. Diferansiyel denklemler ve optimizasyon
 25. Matematik Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi
 26. Matematik
 27. Matematik
 28. Tarih
 29. Kamu
 30. Tarih
 31. Hukuk
 32. Felsefe
 33. Azerbaycan Tarihi (doğa ve teknik özellikleri hakkında)
 34. Azerbaycan Tarihi (insani özellikleri üzerinde)
 35. Azerbaycan tarihi
 36. Siyaset Bilimi
 37. Sosyoloji
 38. Fizik
 39. Bilgi ve Bilgisayar Mühendisliği
 40. Bilgisayar Teknolojileri
 41. ALS ve Programlama
 42. Mekanik
 43. Deneysel Biyoloji
 44. Umumi Biyoloji
 45. Petrol Kimyası
 46. Analitik kimya
 47. Coğrafya
 48. Beden Eğitimi
 49. Fiziksel Kimya
 50. Kimya
 51. Tıbbi Biyoloji
 52. Kimya ve Biyoloji
 53. Ekoloji ve Çevre

Vikipedi Bilgisi;

Kuruluş Kuruluş Yeri Eğitim Ücreti Hazırlık Eğitimi Yurt Ücreti
2000 Sumgayit 600 -700 ABD Doları 500 ABD Doları Aylık 170 ABD Doları

Azerbaycan Okul Eğitimi Çok Özel Bir Şekilde Veriliyor.

Ülkenin zengin tarihi, etkileyici mimari şaheserlere ve gelişen bir kültüre yol açmıştır. Ancak Azerbaycan’da eğitim her zaman yüksek önceliğe sahip olmuştur. Antik çağda Persler, antik çağda herkesi eğitmek için Kilikya Üniversitesi’ni kurdular. 19. ve 20. yüzyıllar boyunca Bakü, güçlü bir okul sistemine sahip bir entelektüel merkez olarak biliniyordu. Azerbaycan vatandaşlarını eğiterek herkesin müreffeh ülkesini nasıl etkin bir şekilde yöneteceğini anlamasını sağlıyor.

Azerbaycan, eski çağlardan beri vatandaşlarını eğitiyor. MÖ 331’de Aristoteles, Lyceum’da bir yıl boyunca Matematik ve Felsefe Profesörü olarak ders verdi. Kilikya Üniversitesi, MÖ 59’da Persler tarafından Küçük Asya’daki ilk ortaokul olarak kuruldu. Öğrenciler ders kitapları aracılığıyla aritmetik, geometri, astronomi ve askeri bilimleri öğrendiler. 1465’te Bakü’de 52 okul vardı ve okul başına 1.200 öğrenci düşüyordu. O zamana kadar, Osmanlı makamları gençleri eğitmenin istikrarlı bir toplum için çok önemli olduğunu kabul etti. Bu nedenle, Latin eğitim sistemi altında yedi yaşından itibaren tüm vatandaşlar için bazı dersler zorunluydu. En iyi öğretmenler, ilköğretimden yükseköğretim düzeyine kadar öğrencilere eğitim vermek için mükemmel ücret aldılar.

Öğrenciler, Azerbaycan’da bir okula girebilmek için zorlu bir giriş sınavını geçmek zorundadır; bu, eğitim standartları üzerinde sıkı kalite kontrolü sağlar. Okullar, her birinden mezun olmak için gereken eğitim düzeyine göre sekiz ana düzeye ayrılır. İlk dört seviyeye ilkokul denir (okul öncesi ila dördüncü sınıf). Sonraki dört seviyeye ortaokul (beşinci ila onuncu sınıf) denir. Oradan, öğrenciler tıp veya petrol endüstrisi teknoloji yönetimi eğitim kursları gibi belirli meslekler için üniversitelerde veya meslek okullarında eğitimlerine devam etmeyi seçebilirler. Okullar hem İngilizce hem de Azerice lehçelerinde sınıflar sunar, böylece öğrenciler kendi ülkelerinin sınırları boyunca farklı insan gruplarıyla iletişim kurma deneyimi kazanırlar. Güncel dünya olaylarını anlamalarına yardımcı olmak için öğretmenler, öğrencilerine dünyanın her yerinden gazeteler gösterirler, böylece onlar da öğrenebilsinler!

Okullar her seviyedeki öğrencilere güçlü bir eğitim sunar, çünkü onların gönderileri aracılığıyla hayatta başarılı olmaları çok önemlidir. – orta öğretim seçenekleri. İyi eğitim, genel akademik performansı önemli ölçüde artırmaya yardımcı olduğu için, öğrenciler öğretmenlerden kaliteli bir eğitim alırlar – özellikle de her düzeydeki devlet memuru ve eğitimciden iyi bir ücret ve teşvikle ödüllendirilirse!

Nitelikli bireyler yetiştirme tarihi nedeniyle Azerbaycan’da eğitim her zaman önemli olsa da, zamanla yükselen öğrenci standartları nedeniyle öğretim yöntemleri son zamanlarda daha titiz hale geldi. Öğrenciler, çok rağbet gören okullarda, onları daha sonraki yaşamlarında mühendis veya doktor olmak gibi vatandaşlık rollerine hazırlayan mükemmel bir eğitim alırlar – toplumun büyümesine büyük ölçüde katkıda bulunan roller!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!