azerbaycan turizm üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Seçkin akademisyenleri, dünyadaki rekabet ortamına uygun olarak verdiği kaliteli eğitimi ile tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Azerbaycan..

Azerbaycan Turizm Üniversitesic

Azerbaycan Turizm Enstitüsü Hakkında Genel Bilgi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ilhan Aliyev tarafından verilen talimat doğrultusunda 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, günümüze dek Azerbaycan üniversitelerinde eğitim kalitesi hakkında yapılmış bütün araştırmalarda her zaman ilk beş sırada yer almıştır. Danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşme, aracılık gibi birçok konuda en güvenilir ve kaliteli hizmetlerini daima uygun fiyatlarla sunan Euro star Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan üniversitelerinde okumak tüm öğrencilere Bologna Kriterleri çerçevesinde eğitim hizmeti sunan Azerbaycan Turizm Üniversitesi’nde eğitim alma imkân sağlıyor. Azerbaycan’da üniversite eğitimi için çoğu öğrencinin yasadığı kontenjan silkintisini hiç çekmeden profesyonel ekibiyle Eurostar’in üstün hizmetlerinden yararlanmak için bizimle irtibata geçin ve dünyanın dört bir yanında tanınan Azerbaycan Turizm Okulu diplomanızla geniş kariyer fırsatlarına sahip olun.

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

4 Temmuz 2007’de yapılan Turizm Eğitimi Alanında Uluslararası Is birliği Anlaşması ile Azerbaycan Turizm Enstitüsü öğrencileri, çifte diploma sahibi olma ve yurtdışında yüksek lisans yapma imkânına sahip olmuştur. Azerbaycan turizm bölümü seçimlerinin ilk tercihi olma özelliğine de sahip olan Azerbaycan Turizm Üniversitesi ve Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanlığı ile Avusturya Krems Üniversitesi arasında sağlanan işbirliği anlaşması ile tüm öğrenciler hem Azerbaycan Turizm Enstitüsü hem de Avusturya Krems Üniversitesi diplomasi alabilmektedir. Çiftte diploma imkânında yararlanmak için ilk sinicin sonunda yapılan IELTS sınavından 6 veya üzeri bir puan almak yeterlidir. Ayrıca öğrenciler çifte diploma ile mezun olduktan sonra IMC üniversitelerinde Master da yapabilmektedir.

Azerbaycan Turizm Üniversitesi; Bulgaristan, Italya, Portekiz, Yunanistan, Letonya, Hollanda ve Fransa’da bulunan 16 eğitim kurumu ile de anlaşmalıdır. Almanya Ekoloji Bakanlığı ve Almanya Teknik Is birliği Cemiyeti ile de işbirliği yapan üniversite bunun dışında USAID, InWent, Eğitimin Ödüllendirilmesi Uluslararası Derneği ve UMID gibi oluşumlarla da derin ilişkiler geliştirmiştir. Erasmus Mundus imkânlarının da sağlandığı Azerbaycan Turizm Enstitüsü öğrencileri; ABD Hawai, , Güney Kibris Girne Amerikan Üniversitesi, Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi, Güney Kibris Doğu Akdeniz Üniversitesi, Almanya Oldenburg Uygulamalı İlimler Üniversitesi’nde öğrenci değişim programından yararlanabilmektedir.

11 ihtisas alanında modern eğitim programları bulunan enstitü de eğitim dili; İngilizce, Azerice ve Rusça olarak belirlenmiştir.

Bölümler;

• Turizm Otelcilik

• İşletme

• Pazarlama

• Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması

• Bölge Bilimi

• Tercümanlık

• Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi

• Ulaşım Servisi

• Sosyalis

• Uluslararası İlişkiler

• Gıda Mühendisliği

Vikipedi Bilgisi;

Kuruluş Kuruluş Yeri Fakülteler
2006 Bakü
  • Turizm ve Otelcilik
  • Turizm ve yönetim
  • Dilbilim

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!