Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan araba fiyatları hakkında bilgi edinmek için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı web sitemiz'e ve bize danışabilirsiniz...

Azerbaycan Araba Fiyatları

Azerbaycan Araba Fiyatları, Azerbaycan’da öğrenciler tarafından ulaşım için genellikle toplu taşıma araçları ve metrolar kullanılmaktadır. Eğitim için giden öğrencilerin çoğu zamanla birikim amaçlı araba almaya yönelmektedir. Araba fiyatlarının hem uygunluğu hem de benzin fiyatlarının düşük olması nedeni ile öğrenciler araba sahibi olmayı tercih etmektedir. Azeriler araba tipi olarak genellikle jeepleri tercih etmektedirler. Marka olarak Audi, BMW, İnfiniti, Hyundai, Nissan, Opel, Tofas, Toyota, Kia, Accent, Sonata, Mitsubishi, Porsche tercih etmektedirler.

Jeep modellerinin biraz pahalı olduğu ülkede spor arabalar ve günlük kullanımı olan arabaların fiyatları ülkemize göre oldukça uygundur. Markalarına göre araba fiyatlarına değinmek gerekirse; Audi 7.000 $- 95.000 $, Ford 4.000 $-25.000$, Toyota 9.000$-30.000$, Mercedes 3.500$- 90.000$ arasında değişmektedir. Eski model arabalar tercih edenler için Azerbaycan’da 1500 $’dan başlayan arabalar da mevcuttur. Sıkı bir pazarlık ile zaten uygun olan arabaları düşük fiyatlara elde etmek mümkündür. Araba almak için Azerbaycan araba pazarları tercih edilmektedir. Hem internet sitesinden arabanın modeli, fiyatı, yaşı, krediye uygunluk durumu, özellikleri ile ilgili bilgi edinebilmekte hem de satış işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Azerbaycan’da Türkiye Dışında Tercih Edilen Markalar Arasında

Azerbaycan’da Türkiye dışında tercih edilen markalar arasında; AzSamand, Bentley, Citroen, Dadi Daewoo, Dodge, Geely, DAF, Saturn, Pontiac, RAF, Rover; DAF gibi markalar yer almaktadır. Bu gibi markaların fiyatların 3000 $ ile 40000 $ arasında değişmektedir. Azerbaycan’dan araba alacaklar plakalarının Türkiye’de geçerlik süresini unutmaması gerekmektedir.

Azerbaycan’da Araba Almanın Avantajları Neler?

Azerbaycan’da araba satın almak, diğer ülkelerde araba satın almaya kıyasla pahalı ve karmaşık bir süreçtir. Ancak Azerbaycan’da araba satın almanın avantajları, ülkeyi hem yeni hem de eski sürücüler için ideal bir yer haline getiriyor. Aşağıdaki paragraflar, Azerbaycan’da araba satın almanın bazı avantajlarını inceliyor.

Azerbaycan’da bir arabanın fiyatı, diğer ülkelerdeki arabalardan çok daha düşük. Car Keys’e göre, Bakü’de ikinci el bir arabanın ortalama fiyatı 2.261$. Buna karşılık, Araba Anahtarları, kullanılmış arabaların New York’ta 8.099 dolara ve Los Angeles’ta 6.966 dolara mal olduğunu bildiriyor. Bu, kullanılmış arabaların başka yerlerde olduğundan çok daha ucuz olduğu ve yüksek geliri olmayan kişilerin araç satın almasını kolaylaştırdığı anlamına gelir. Ayrıca, bir Azerbaycan bayisinden kullanılmış bir araba satın almak, bu programlar başka yerlerde olduğu kadar yaygın olmadığı için ek vergi veya harç ödemekten kurtulur.

Bir Azerbaycan bayisinden araba satın almak, ABD’de işlerin nasıl yürüdüğüne kıyasla oldukça basittir. veya Avrupa. Çoğu bayilik, büyük şirketlerden ziyade yerel ailelerin sahip olduğu bağımsız işletmelerdir. Bu, yasal olarak yeni müşterilerle veya mevcut müşterilerle para kaybetmek istemedikçe çalışmak zorunda olmadıklarından, bayilerin müşterilere adil ve saygılı davranmasını kolaylaştırır. Ek olarak, Bakü’de yaşayan yeni sürücülerin çoğu, ehliyetlerini almaktan alıkoyan çok az engel olduğundan, birkaç hafta içinde ehliyetlerini almakta sorun yaşamazlar. Ancak, ehliyet yasaları eyaletler ve ilçeler arasında farklılık gösterebileceğinden, Bakü dışında yaşayan sürücüler için bu her zaman doğru değildir.

Araba sahibi olmak, diğer ülkelerin araç sahibi olma deneyimlerine kıyasla nispeten yeni olsa da, bu, Azerbaycanlı sürücülerin bunu yapmasının imkansız olduğu anlamına gelmiyor. Sovyetler Birliği döneminde büyüyen birçok insan, o dönemde hükümetin özel mülkiyete getirdiği kısıtlamalar nedeniyle, satmaya hiç tenezzül etmedikleri eski arabalarla dolu garajlara sahip. Bu kısıtlamalar, yıllar önce Azerbaycan’ın daha serbest piyasa toplumuna geçmesiyle sona erdi ve sürücülerin nispeten kolaylıkla yeniden araç satın almaya başlamasına izin verdi.

Azerbaycan’dan başka bir yerde yaşıyorsanız araba satın almak zor olsa da, Ülkenin karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birçok avantajı var. Arabalar, çoğu insanın yurtdışında yaşadıklarına kıyasla nispeten ucuz ve satın alınması kolaydır. Bakü’de yaşayan sürücüler de ehliyetlerini aldıktan sonra herhangi bir zorlukla karşılaşmıyorlar çünkü sürücülerin evde veya Bakü İlçesi dışında seyahat ederken araçlarıyla yapabileceklerini kısıtlayan çok sayıda devlet kurumu yok. Bu nedenle, araba satın almak, direksiyon başına geçmek isteyen herkes için ideal bir yol gibi görünüyor!

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!