Erk Kalesi

Erk Kalesi

Azerbaycan’ın tarihi kalesi olan Erk Kalesi ülkeyi ziyaret eden ve ülkede eğitim gören öğrencilerin ziyaretçi akınına uğramaktadır..

Erk Kalesi

Azerbaycan Erk Kalesi de birçok tarihi kale gibi Azerbaycan’ın en güzel görünümleri kazandığının bir göstergesi olarak daima karşımıza çıkmaktadır. Tebriz şehrinde bulunan Erk Kalesi 13. Yüzyılda Elhaniler zamanında inşaa edilmiştir. İnşaasını yaptıran kişinin ise Alişah olduğu söylenmektedir. Azerbaycan Erk Kalesi çok önceki zamanlarda Medain Sarayı ile sürekli karşılaştırılmaktaydı. Bu kalenin Müslümanların mimarlık abidesi olarak dünya sıralamasına girdiği yönünde bilgilere de eski kaynaklardan edinilen bilgilere göre ulaşılmaktadır.

Bu abide birçok kez onarılmıştır; ama yine de dağılma tehlikesi her zaman karşılaşılabilecek durumlar arasında yer almaktadır. Bu kalenin karşısına yapılan cami nedeni ile kalenin görünümü engellenmekte ve bu nedenden dolayı kale onarıma ihtiyaç duymaktadır. Cami Azerbaycan Erk Kalesi’nin görünümünü üç taraftan kapatmaktadır. Sadece bir taraftan görünebilen cami Tebriz’de en beğenilen yerler arasındadır. Azerbaycan ziyaretinde bulunmak isteyenler için tarihi yerleri görme arzusu içerisine girmek kaçınılmaz olmaktadır.

En Çok Önerilen Tarihi Abideler Arasında

Bu nedenle buraya gelecek olan misafirler ve Azerbaycan Üniversitesi tercihleri ile üniversite okumak isteyenler için önerilen yerlerin arasında bulunan Azerbaycan Erk Kalesi de en çok önerilen tarihi abideler arasında beğenilen yerlerdir. Azerbaycan Üniversiteleri öğrencileri için Euro Star yurt dışı eğitim danışma birimi başvurulan en deneyimli ofisler olarak karşınıza çıkmaktadır. Azerbaycan’da okuyan öğrenciler içinde yol gösterici rolüne bürünen bu birim ile uzlaşmaya vararak Azerbaycan ile ilgili en doğru bilgilere ulaşmaya hazır mısınız?

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!