Devlet Ressamlık Akademisi

Devlet Ressamlık Akademisi

Düşük ücretli lisans programlarında üst derece eğitimi ile göz dolduran Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi çok sayıda ülkeden öğrencileri ..

Devlet Ressamlık Akademisi

Devlet Ressamlık Akademisi, 2002 senesinde açılan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi, Bakü’de verdiği kaliteli eğitimle kısa zamanda Azerbaycan’da sanat akademisi seçimlerinin ilk tercihi olma gururunu yaşamıştır. Ressamlık Sanatlar Akademisi başvurusu yapan adayların uygun niteliğe sahip olup olmadığının anlaşılması için Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi Komisyonu bir dizi incelemelerde bulunur. Azerbaycan devlet üniversitesi seçimlerinin ilk tercihi olduğu için yoğun bir taleple karsı karsıya kalan akademi, yalnızca belirli özelliklere sahip olduğu belirlenen adayları öğrenci olarak kabul ederek dört yıllık eğitim vermeye başlar. Yurtdışı eğitim ofisleri arasında güvenilir, avantajlı ve kaliteli hizmetleriyle fark yaratan Eurostar, Azerbaycan’da yaptığı anlaşmalar ile size dünya normlarında sanat eğitimi programlarına sahip olan Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olma firsati sunuyor.

Azerbaycan mimarlık eğitimindeki basarisiyle da dikkatleri üzerine çeken akademi bunun dışında, Azerbaycan moda tasarım bölümü ile her geçen daha da fazla öğrencinin talebini karşılamaktadır. Azerbaycan’da heykeltıraşlık eğitimini yabancı sanatçılarla birlikte yürüttüğü için farkını belli eden Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin profesyonel kadrosuyla sağladığı hizmetler ile kolay ve sorunsuz bir hale dönüşüyor. Britanya Krallığı tarafından tanınan ve ayni zamanda British Council işbirliği de bulunan Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olarak yurtdışında tanınan ve saygı duyulan bir yükseköğretim almak için yapmanız gereken tek şey, Eurostar’in avantajlı ve güvenilir fırsatlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçmektir.

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi;

• Grafik

• Heykeltıraş

• Resim Bilimi (Renkgarlik)

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi;

• Mimarlık ve Dizayn

• Resim

• Dizayn

• Kıyafet Tasarımı

• Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi;

• Sanat Tarihi

• Ihsan Bilimi

Azerbaycan Üniversitelerinde Sanata Verilen Büyük Önem!

Azerbaycan sanatı, dünya çapında beğeni kazanmış canlı bir gelenektir. Azerbaycan’da sanatı teşvik etmeye adanmış birçok kurum ve program var. Ülkenin üniversitelerinin sanat topluluklarıyla güçlü bağları var ve sanat tarihi ve estetik alanında zorunlu dersler var. Çalışmalarını sanata odaklamayı seçen öğrenciler, uluslararası alanda tanınan sanatçılar olma fırsatına sahiptir.

Azerbaycan’ın uzun bir sanat geleneği vardır. Ülke birçok ünlü sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır; ünlü örnekler Elvin Adıyev ve Gudrat Molla’dır. Azerbaycan’da sanat sadece yüksek öğretim kurumlarında tanıtılmıyor; kamusal yaşamda da önemli bir rol oynar. Ülkedeki birçok kamusal alan, yerel sanatçılar tarafından yaratılan sanatsal duvar resimleri ile dekore edilmiştir. Bu duvar resimleri, yerel kültür ve mirası sergilemenin yanı sıra vatandaşlar arasında barış ve hoşgörüyü teşvik ediyor. Ülkenin başkenti Bakü, ulusal mirası sanat yoluyla korumaya adanmış birkaç müzeye ev sahipliği yapıyor. Ek olarak, dünyanın dört bir yanından sanatçıların çalışmalarını Azerbaycan’ın başkentinde sergilediği yıllık uluslararası sanat festivalleri vardır. Bu festivaller Bakü’yü farklı kültürlerin bir araya gelerek aralarındaki dostluk ve dayanışmayı güçlendirmek için bir araya geldiği bir kültür merkezi olarak sergiliyor.

Azerbaycan hükümeti Ulusal Film, Tiyatro ve Televizyon Ödülleri (NAFT) aracılığıyla sanata finansal destek sağlıyor. NAFT, geçtiğimiz yıl Azerbaycan kültürüne katkıda bulunan seçkin sanatçılara her yıl ödüller veriyor. Geçmişte kazananlar arasında, bu yıl Bakü’nün sirk festivalinde orkestra ile performansıyla ödül kazanan Elvin Adıyev yer alıyor. Hükümet ayrıca Elvin Adıyev’in yirmi yıl önce kurduğu Ulusal Çağdaş Sanat Müzesi’ni (MNAC) kurdu. MNAC, ülkenin dört bir yanından hem amatör hem de profesyonel sanatçıların ulusal çağdaş eserlerini sergiliyor. Elvin Adiyev, Gudrat Molla ve Rüstem İbrahimbeyov gibi pek çok Azerbaycanlı sanatçı MNAC’ın sergileri aracılığıyla uluslararası beğeni kazandı.

Yerel sanatı tanıtmanın yanı sıra Azerbaycan, öğrencilerini sanat üzerine zorunlu dersler vererek ünlü sanatçılar olma yolunda eğitiyor. üniversitelerinde estetik ve sanat tarihi. Akademik olarak üstün olan öğrenciler, daha sonra MNAC veya NAFT gibi prestijli sanatçı eğitim programlarına hak kazanırlar ve bu da onları genel olarak Azerbaycan kültürüne katkılarından dolayı ödüllendirir. Sanat eğitimi alanında uzmanlaşmış bir üniversiteden mezun olan sanatçılar, profesyonel gözetim altında yeteneklerini daha da geliştirebilecekleri önde gelen galeri veya müzelerde pozisyonlara başvurabilirler. Bir dizi tanınmış Azerbaycanlı sanatçı, vatandaşlar arasında aynı şekilde barışı, hoşgörüyü ve ulusal gururu teşvik eden eserler yaratmaya olan bağlılıkları sayesinde uluslararası üne kavuştu!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!