Bakü Devlet Üniversitesi Dünya Sıralaması

Bakü Devlet Üniversitesi Dünya Sıralaması :Bakü Devlet Üniversitesi'nin birçok tesisi ve birinci sınıf personeli ve öğrencileri vardır..

Bakü Devlet Üniversitesi Dünya Sıralaması

Bakü Devlet Üniversitesi (BSU) Azerbaycan’ın en Eski Sovyetler Birliği’ndeki en eski üniversitelerden biridir. Bakü Devlet Üniversitesi’nin birçok tesisi ve birinci sınıf personeli ve öğrencileri vardır. Buna ek olarak, BSU birçok Nobel ödüllü ve önde gelen bilim insanı yetiştirmektedir. BSU’nun dünya çapında birçok şubesi vardır ve dünyanın her yerindeki üniversitelerle ortaklıkları vardır. Tüm bunlar, BSU’nun birçok olumlu özelliği olan mükemmel bir üniversite olduğunu göstermektedir.

BSU, 1918 yılında Azerbaycan Politeknik Enstitüsü (APPI) olarak kurulmuştur. Bu, Sovyetler Birliği’nin teknik eğitimi cumhuriyetlerine yayma yoluydu. ‘Devlet üniversitesi’ndeki ‘devlet’ adı temelde bunun devletçiliği ve milliyetçiliği besleyen bir kurum olduğu anlamına gelir. Azerice’de ‘ulusufli devlet üniversitesi’ temel olarak ‘ulus inşa eden üniversite’ anlamına gelir. Bugün BSU, Kafkasya bölgesinin önde gelen üniversitelerinden biridir ve aynı zamanda eski Sovyetler Birliği’nin en eski üniversitelerinden biridir.

BSU, öğrencilerine 100’den fazla farklı akademik program sunmaktadır. Bu programların tümü dünya standartlarındadır ve Azerbaycan’ın bilimsel gelişimini ilerletmektedir. Ek olarak, bu programların birçoğu Oxford Üniversitesi veya Yale Üniversitesi gibi yabancı üniversitelerle ortak ortaklıklardır. Dünyanın her yerinden öğrenciler, ülkelerinin bilimsel gelişimini ilerletmek için BSU’da okumaya gelirler. Bu, Azerbaycan toplumunu ve kültürünü uluslararası kabul edilebilir şekillerde şekillendirmeye yardımcı olur.

BSU’nun tüm kurslarına İngilizce verildiği için çevrimiçi olarak erişilebilir. Bu, uluslararası öğrencilerin BSU’da derslere devam ederken İngilizce öğrenmelerine yardımcı olur. Ayrıca Bakü çevresinde Azerice ve diğer dillerde de derslerin verildiği 30’dan fazla dil şubesi bulunmaktadır. Ana dilinizde kurslara katılabilmeniz, özellikle yabancı ülkelerden Azerbaycan’ın kültürü ve tarihi hakkında bilgi edinmek isteyenler için yararlıdır.

BSU, birçok Nobel ödüllü, ünlü şair ve seçkin politikacı, akademisyen, sanatçı ve sporcuya ev sahipliği yapmaktadır. ve aktörler. Pek çok önde gelen isim, hayatlarının bir noktasında BSU’ya katıldı veya mezun oldu; buna Agim Ajazi (bir şair), Rahman Ghasiyev (bir politikacı), Zakir Bagimov (bir iş adamı) ve daha birçokları dahildir. BSU’dan bu kadar çok seçkin kişinin okumuş veya mezun olmuş olması ne kadar mükemmel bir kurum olduğunu gösteriyor. BSU’daki öğretim üyeleri son derece niteliklidir ve öğrencilerini dünya liderliği rolleri için hazırlamıştır.

Üniversite sıralamaları, Bakü Devlet Üniversitesi’nin dış dünya tarafından büyük saygı gördüğünü göstermektedir. QS Dünya Üniversite Sıralaması 2018/19’a göre dünya çapında 17. sırada yer almaktadır. Ayrıca Times Higher Education World Rankings 2019/20’ye göre uluslararası olarak 22. sırada yer almaktadır. Bu sıralamalar, BSU’nun mükemmel akademisyenleri ve personeli ile dünyanın her yerinden en iyi öğrencileri çeken mükemmel bir üniversite olduğunu göstermektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi, eski Sovyetler Birliği’ndeki en eski üniversitelerden biridir; aynı zamanda ünlü mezunlar tabanı ve ünlü öğretim üyeleri nedeniyle Azerbaycan’ın en iyi üniversitelerinden biridir. Dünyanın dört bir yanından öğrenciler, Azerbaycan toplumunu onlarca yıldır şekillendiren bir kurumdan birinci sınıf bir eğitim almak için oraya akın ediyor. Azerbaycan’ın zengin kültürel mirası hakkında bilgi edinmek isteyen herkes Bakü Devlet Üniversitesi’ne göz atmalı!

Sık Sorulan Sorular

1-) Bakü Devlet Üniversitesi Dünya sıralamasında kaçıncı sırada ?

cevap : Bakü Devlet Üniversitesi Dünya sıralamasında 2022 verilerene göre ilk 200 arasındadır ayrıca Times Higher Education World Rankings 2019/20’ye göre uluslararası olarak 22. sırada yer almaktadır.

2-) Bakü Devlet Üniversitesi iyi bir okul mu ?

cevap : Bakü Devlet Üniversitesi hem ülkenin hemde bölgenin köklü sayılı ve tarihi olan bir üniversitedir bölgenin ve Türkiye’deki öğrencilerin yoğun talep gösterdiği bir okuldur.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!