Azerbaycan Gıda Fiyatları

Azerbaycan Gıda Fiyatları

Azerbaycan Gıda Fiyatları ; sokaklarında semt pazarlarında hem gezinebilir hem de doyasıya alışveriş yapabilirsiniz. Öğrencilik döneminde

Azerbaycan Gıda Fiyatları

Azerbaycan Gıda Fiyatları, Azerbaycan Cumhuriyeti yaşam koşulları için ideal ülkeler arasında yer almaktadır. Azerbaycan’a eğitim için, gezmek için ya da yaşamak için gidenler için ülkenin konaklama ve gıda giderleri ailelerin bütçeleri açısından önemli yer tutmaktadır. Azerbaycan’da yaşayan halk genellikle gıda alışverişleri için sokak pazarlarını ve alışveriş merkezlerini tercih etmektedir. Kimi zaman sebze ve meyveler alışveriş merkezlerinde pazarlardan daha ucuza bulunmaktadır.

Azerbaycan Gıda Fiyatları, Azerbaycan halkı para birimi olarak manat kullanmaktadır. Türkiye para birimine çevirince 1 manat 2,71 türk lirasına denk gelmektedir. Buna göre gıda fiyatları kolaylıkla hesaplanabilmektedir. Temel gıda ihtiyaçları arasında olan ekmek, su, kuru gıdaların fiyatları 30 qepik ile 5 manat arasında değişmektedir. Örneğin ekmek 40 qepik, su 1 – 1.6 manat, kuru gıdalar ise 1-5 manat arasında markasına, kilosuna ve alındığı yere göre değişmektedir. Sebze ve meyve fiyatları da yine 30 qepikten başlamakta kilosuna göre de 5-6 manata kadar çıkabilmektedir. Bazı meyvelerin fiyatları şu şekildedir; karpuz 30-90 qepik, kavun 50-70 qepik, domates 2-6 manat, kiraz 3-5 manat arasında değişmektedir.

Azerbaycan’da Yaz ve Kış Mevsimlerinde Sebze ve Meyve

Türkiye’de olduğu gibi Azerbaycan’da da yaz ve kış mevsimlerinde sebze ve meyve fiyat tarifeleri değişmektedir. Kışın daha pahalı olan sebze ve meyve fiyatları yazın daha uyguna bulunabilmektedir. Diğer bazı önemli gıdaların fiyatları ise şu şekildedir; balın kilosu 25 manat Alman ballarının kilosu 20 – 22 manat, Türk balı kilosu 17 manattır. Türk balı sadece bazı bölgelerde bulunmaktadır. Yağ fiyatları ise markasına göre değişmekte olup Ayçiçek yağı 1 litre 1.85 manat, Kırlangıç 3.40 manat, Komili 3.20 manattır.

Azerbaycan’da Kolay Alışveriş İmkanı!

Bakü, Azerbaycan’ın başkentidir ve 890.000 nüfusa sahiptir. Kafkasya bölgesinde ekonomik bir merkezdir ve alışveriş için popüler bir destinasyondur. Şehir zengin bir mimariye, canlı sokak pazarlarına, modern restoranlara ve lüks otellere sahiptir. Dünyanın her yerinden alışveriş yapanlar, lüks Bakü Şehir Merkezi kompleksinde yerel ürünler için alışveriş yapmak için Bakü’yü ziyaret eder. Bakü Şehir Merkezinde tamamen uluslararası markaların satışına ayrılmış 3 alışveriş merkezi bulunmaktadır. Birkaç yıl önce, Bakü Şehir Merkezi’ndeki uluslararası markaların sıkı tedariki nedeniyle Azerbaycan’daki küresel alışveriş patlamasının yavaşlayacağına dair endişeler vardı. Ancak, uluslararası markalar için alışveriş yapmak için Bakü’ye gelen ziyaretçi sayısı arttıkça, bu endişeler abartılmış görünüyor.

Küresel Bakü pazarı, Çin’den sonra dünyanın en büyük ikinci pazarı. Şehir, dünyanın her yerinden turist çeken, 6 yüzyıla dayanan zengin bir tarihe sahiptir. Ayrıca Bakü’de alışveriş yapanların uğrak yeri olarak hizmet veren birçok lüks otel bulunmaktadır. Yerel halkın çanta ve mücevher gibi ev yapımı ürünler sattığı çok sayıda sokak pazarı da vardır. Uluslararası markalar yakın zamanda Bakü Şehir Merkezi’nde amiral mağazalarını açtılar – Nike’ın yılda 1 milyon parça ürün barındıran mağazası da dahil. Birkaç yıl önce, bu gelişen pazarın, alışveriş yapanların kaliteli malları uygun fiyatlarla yüksek beklentilerini karşılayamayacağına dair endişeler vardı. Ancak, uluslararası markalar için alışveriş yapmak için Bakü’ye gelen ziyaretçi sayısı arttıkça, bu endişeler abartılmış görünüyor.

Dünyanın her yerinden alışveriş yapanlar, Bakü’de kozmetik, giyim, ayakkabı ve çanta gibi çeşitli ürünler için alışveriş yapmaya geliyor. lüks Bakü Şehir Merkezi kompleksi. Bu komplekste tamamen Cartier, Nike ve Gucci gibi uluslararası markaların satışına ayrılmış 3 alışveriş merkezi bulunmaktadır. Alışveriş yapanların gündüz saatlerinde çoğunlukla Avrupa ve Asya’nın farklı bölgelerinden gelmesi nedeniyle çoğu mağaza 22.00’ye kadar açıktır. Yerel halkın çanta ve mücevher gibi ev yapımı ürünler sattığı çok sayıda sokak pazarı da vardır. Farklı ülkelerden gelen turistleri ağırlamak için, kompleksin içinde Hint yemekleri veya İtalyan yemekleri gibi farklı mutfakların bulunduğu birkaç yemek alanı bulunmaktadır. Bu devasa alışveriş merkezinde hızlı bir şekilde dolaşmak için, Bakü şehrinde bulunan metro istasyonlarına doğrudan bağlanan ve “The Worth Line” olarak bilinen bu kompleksin tüm bölümlerini birbirine bağlayan bir yeraltı tramvay sistemi var.

Son basında çıkan haberlere rağmen Bakü Şehir Merkezi’ndeki uluslararası markaların eksikliği nedeniyle Azerbaycan küresel pazarının yavaş büyümesi hakkında, her yıl uygun fiyatlarla kaliteli mallar arayan birçok ziyaretçinin buraya akın ettiği göz önüne alındığında, işler artık hiç de korkunç görünmüyor. Ayrıca, Azerbaycan nüfusunun yaklaşık yüzde 100’ünü oluşturan yerliler, ülke sınırları dışındaki alışverişçilerden gelen artan talebe rağmen, yerel tüketim için hala yeterli yerel mallara sahipler. Bu nedenle, küresel alışverişçilerden gelen artan talebin, dünya genelindeki Azeri perakende satış noktalarındaki yetersiz arz nedeniyle büyük bir yavaşlama olmadan bu talebi karşılayabilecek gibi görünüyor.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!