Azerbaycanda Konaklama Ve Yaşam Giderleri

Azerbaycanda Konaklama Ve Yaşam Giderleri

Azerbaycan’da konaklama ve yaşam giderleri göz önüne alındığında öğrencilere sunulan imkanların çok düşük maliyetlerle en iyisi olduğunun farkına..

Azerbaycanda Konaklama Ve Yaşam Giderleri

Azerbaycanda Konaklama Ve Yaşam Giderleri ,için moteller, oteller, pansiyonlar, evler ve apartlar gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Konaklama fiyatları hemen hemen Türkiye’ye benzer olmakla birlikte konaklanacak yerin merkezi, turistik ve tarihi olması gibi özelliklere göre fiyatlar değişmektedir. Nasıl Türkiye’de tatil bölgelerinde oteller pahalıysa Azerbaycan’da da aynı şekilde oteller turistik bölgelerde daha pahalıdır. Ortalama fiyatlara bakıldığında otellerin oda fiyatları geceliği 100 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. Daha küçük apart tarzı evler ve motellerde ise geceliği 40- 100 TL arası oda bulmak mümkündür.

Konaklama için en uygun ve ucuz yerler kiralık evler ve motellerdir. Eğitim almak için Azerbaycan’ı tercih eden öğrenciler temiz, konforlu ve tek odalı bir evi 150-250 $ arası kiralayabilmektedir. Azerbaycan’da öğrenciler için inşaatçılar, sahil yolu, dostluk veya elimler akademyası bölgelerinde ev kiraları oldukça uygundur. Azerbaycan genelinde apartman faturaları ortaklaşa ödenmektedir, ısınmasını doğalgaz yoluyla sağlayan Azeriler doğalgazın metreküpüne 10 qepik ödemektedir. Bazı apartmanlarda ise otopark, aidat, kablolu tv ve su kiranın içine dahil edilmektedir.

Azerbaycan Ulaşım Giderleri

Öğrenciler ve ziyaretçiler için konaklama dışında en önemli gider ulaşım giderleridir. Çünkü eğitim için giden öğrenciler olsun turistik amaçlı giden tatilciler olsun Azerbaycan’ın bölgelerini şehirlerini ve kültürlerini gezmek istemektedir. Azerbaycan’da ulaşım sistemi çok rahat olmakla birlikte çok uygundur. Şehrin her tarafına ulaşabilecek metrolar ve Marşrut adı verilen dolmuşlar bulunmaktadır. Metrolarda Türkiye’deki gibi akbil tarzı ulaşım kartları kullanılmaktadır. Bunlar tek seferlik olmamakla birlikte içine dolum yapılabilen kartlar kullanılmaktadır. Azeri halkı kendi kişisel aracından çok ucuz ve güvenilir ulaşım için toplu taşıma araçlarını tercih etmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!