Azerbaycan Spor Kulüpleri

Azerbaycan Spor Kulüpleri

Azerbaycan spor kulüpleri öğrencileri eğitimleri sırasında destekleyen ve güçlü olmalarını sağlayacak olan destekleyici özelliktedir..

Azerbaycan Spor Kulüpleri

Azerbaycan Spor Kulüpleri, Azerbaycan’da futbol, kürek çekme, basketbol, boks, judo, futbol, güreş, hentbol, satranç, şambo, tekvando, tenis, voleybol, karate, atıcılık, eskrim, atletizm, jimnastik gibi birçok spor dalına ait kulüp ve sporcu bulunmaktadır. Azerbaycan’da kürek sporcuları Aleksandr Aleksandrov,Aleksandr Glotov ,Aleksandr Jdanov, Cavid Efendiyev, İskra Angelova, İgor Hmara, Kamal Memmedov, Maksim Prokopenko, Sergey Bezuglıy, Toğrul Gurbanzade, Teymur Kutseba, Toni Boteva, Valentin Demyanenko, Viktoriya Çepikava olarak sayılmaktadır.

Azerbaycan’da boks sporcuları, Ağası Memmedov, Ağaeli Alışov, Ceyhun İbrahimli, Elmin Memişzade, Elçin Alizade, Eli Hesenov, Fuad Aslanov, İman Ahmedli, Malik Muradov, Mehemmed Tahirov, Nasreddin Memmedov, Nadir Hagverdiyev, Nicat Şerifhanov,Nurlan Hacıyev, Orhan Mayıllı, Peyman Yusifli, Sadig Semedov, Salman Alizade, Samir Memmedov gibi isimler akla gelmektedir. Azerbaycan takımlarının bulunduğu ligin adı Topaz Premyer Liqası olarak bilinmektedir.Azerbaycan milli takımı, Azerbaycan Milli Federasyonları Birliği tarafından yönetilmektedir.

Azerbaycan Futbol Takımları

Azerbaycan futbol takımlarından “Temp” (Bakü), “Lokomotiv” (Bakü), “Dinamo” (Bakü), “Cenup İnşaatçısı” (Bakü), “Neftçi” (Bakü), “Terakki” (Bakü), “Neft Taşları” (Bakü), “Spartak” (Bakü), “Gençlik” (Bakü), “Otomobilci” (Bakü), “Termist” (Bakü), “Tohucu” (Gence), “Terakki” (Gence), “Dinamo” (Gence), “Kepez” (Gence), “Metallurg” (Sumgayıt), “Temp” (Sumgayıt), “Kimyacı” (Sumgayıt), “Polad” (Sumgayıt), “Voshod” (Sumgayıt), “Tohucu” (Mingeçevir), “Avtomobilçi” (Mingeçevir), “Araz” (Nahçıvan), “Daşgın” (Zagatala), “Karabağ” (Hankendi), “Hazar” (Lenkeran), “Göyezen” (Gazah), “Karabağ” (Ağdam) gibi kulüpleri saymak mümkündür. Azerbaycan’da spor ve sporcuya verilen önem oldukça göz önündedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!