Bakü Camiler

Bakü Camiler

Bakü Camiler, Bakü bağlı olduğu Azerbaycan ile birlikte yansıttığı sosyal ve kültürel yapısıyla ülkemizle benzer izler taşımaktadır. Bibi-Heyet Camisi özel bir camidir. Bakü'nün Şıhov kasabasında bulunmaktadır. Beyler camisi Bakü'nün İçerişehir ilçesinde yer almaktadır ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak...

Bakü Camiler

Bakü Camiler, Bakü bağlı olduğu Azerbaycan ile birlikte yansıttığı sosyal ve kültürel yapısıyla ülkemizle benzer izler taşımaktadır. Bibi-Heyet Camisi özel bir camidir. Bakü’nün Şıhov kasabasında bulunmaktadır. Beyler camisi Bakü’nün İçerişehir ilçesinde yer almaktadır ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir. Bakü’nün İçerisehir ilçesinde bulunan bir başka özel camide Çin Camisidir. Gileyli Camisi de Bakü de bulunan özel camilerinden biri olarak hizmet vermektedir.

Hacı Ejderbey Camisi de özel olarak Bakü de hizmet sunan Samed Vurgun Sokağında bulunan bir camidir. Hacı Gaib Camisi özel olarak M. Mansur Sokağında bulunmaktadır. Hacıbanu camisi, Mirze Ahmed camisi, Seyid Yahya camisi, Muhammed ve Minaret Sınık-Kale camisi ve Molla Ahmed camisi de Bakü’nün İçerişehir ilçesinde yer almaktadır. Bu camiler haricinde Şehidler Camisi Bakü’de Mehdi Hüseyin sokağında bulunmaktadır.

Taze Pir Camisi

Taze Pir Camisi de Bakü’de M. F. Ahundov sokağında hizmet sunmaktadır. Bakü’ye gezmeye ta da yerleşmeye giden her insan ulaşım beslenme barınma konusunda yabancılık çekmediği gibi dinlerini özgürce yasama imkânını da oldukça rahat kullanmaktalardır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!