Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi, özel üniversitedir. Azerbaycan'nın başkentinde 1997 yılında kurulmuştur. 6000öğrenci fakültelerde 268 bölümleri bulunan Azerbaycan uluslararası üniversites ilisans yükseklisans ve doktora eğitimleri verilmektedir. Üniversitemize Dr. Elshad İslam Abdullayev Başkanı "eğitim...

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi

Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi, özel üniversitedir. Azerbaycan’nın başkentinde 1997 yılında kurulmuştur. 6000öğrenci fakültelerde 268 bölümleri bulunan Azerbaycan uluslararası üniversites ilisans yükseklisans ve doktora eğitimleri verilmektedir. Azerbaycan Uluslararasi Üniversitesi ne Dr. Elshad İslam Abdullayev Başkanı “eğitim alanındaki başarıları için.” UNESCO Altın Madalyası verildi.

Bölümler

• Tıp

• Eczacılık

• Ekonomi

• Hukuk

Azerbaycan Üniversite

Azerbaycan Üniversitesi, Azerbaycan’da önde gelen bir yüksek öğrenim kurumudur. 1919 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Yüksek Şurası kararı ile kurulmuştur. Üniversitenin yedi fakültesi, on beş koleji ve kırk dört bölümü vardır. Ayrıca otuzun üzerinde araştırma enstitüsü ve bağımsız konseyi vardır. Tüm fakülteler üç ana alana ayrılmıştır: beşeri bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimleri. Öğrenciler seçtikleri çalışma alanlarında uzmanlaşmanın yanı sıra liderlik, ekonomi ve hukuk alanlarında eğitim alırlar. Bakü, benzer isimlere sahip diğer üniversitelere göre bir avantaj sağlayan Azerbaycan’ın başkentidir. Bakü’de hava, Akdeniz’e yakın konumu nedeniyle tüm yıl boyunca sıcaktır.

Azerbaycan Üniversitesi’ndeki öğrenci sayısı yıllık yirmi bin ile yirmi altı bin arasında değişmektedir. Yaklaşık %74’ü Azerbaycan vatandaşı, %20’si ise yabancı, çoğunlukla Ruslar, İranlılar ve Ermeniler. Azerbaycan Üniversitesi’nin bulunduğu yer, eski şehirden deniz kıyısına, dağlara ve çöllere kadar uzanmaktadır. Üniversitenin fakülteleri üç ana alana ayrılmıştır: beşeri bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimleri. Her ana alan hukuk, tarih, edebiyat ve edebiyat çalışmaları gibi çeşitli alt uzmanlıkları içerir. Çoğu öğrenci, ilgi alanlarına bağlı olarak ekonomi, mühendislik veya beşeri bilimler gibi seçtikleri alanlarda uzmanlaşır. Azerbaycan Üniversitesi Siyasal Araştırmalar Enstitüsü’nde liderlik için eğitim kursları mevcuttur; bu, öğrencilerin ülkede ve genel olarak dünyada başarılı liderler olmalarına yardımcı olur.

Azerbaycan Üniversitesi’nde öğretilen başlıca çalışma alanları, öğrenciler tarafından seçilen çalışma alanına bağlı olarak sanat, hukuk, siyaset bilimi, tarih, uluslararası ilişkiler ve diğerleridir. İngilizce veya Azeri Türkçesi olarak verilen normal dersler dışında; Ayrıca, öğrencilerin seçtikleri çalışma alanına bağlı olarak Fransızca veya Arapça gibi uluslararası diller aracılığıyla verilen lisansüstü dersler de vardır. Yabancı öğrenciler için Azerbaycan Üniversitesi’ndeki eğitimlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak için özel olarak ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre hazırlanmış ileri düzeyde İngilizce eğitimi veya dil kursları gibi kurslar da bulunmaktadır. İngilizce veya Azeri Türkçesi olarak verilen normal dersler dışında; Ayrıca, öğrencilerin seçtikleri çalışma alanına bağlı olarak Fransızca veya Arapça gibi uluslararası diller aracılığıyla verilen lisansüstü dersler de vardır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!