Azerbaycan Ucuz mu?

Azerbaycan Ucuzmu?

Azerbaycan Ucuzmu? Ülkemizde her yıl belli oranda yurt dışına göç verdiğimiz bilinmektedir. Göç edecek kişiler genellikle ekonomik sıkıntılardan dolayı yurt dışını tercih etmektedirler. Ülkemiz gelişmekte olan bir ülkedir. Göç edecek kişilerin tercih ettiği ülkeler arasında aradıkları şart iş imkânı yani ekonomik...

Azerbaycan Ucuzmu?

Azerbaycan Ucuzmu? Ülkemizde her yıl belli oranda yurt dışına göç verdiğimiz bilinmektedir. Göç edecek kişiler genellikle ekonomik sıkıntılardan dolayı yurt dışını tercih etmektedirler. Ülkemiz gelişmekte olan bir ülkedir. Göç edecek kişilerin tercih ettiği ülkeler arasında aradıkları şart iş imkânı yani ekonomik refahtır. Göçlerin bir bölümünü Azerbaycan’a veren Türkiye; siyasi yakınlığı bir yana Azerbaycan ile köken ve kültür yapısından oldukça benzer izler taşımaktadır. Türkiye-Azerbaycan arasındaki bu maneviyat bir yana maddi açıdan da oldukça uygun bir ülke olan Azerbaycan’da yaşamak hatta birikim yapabilmek oldukça mümkündür. Ulaşım, gıda, sağlık, turizm açısından oldukça düşük ücretlerle hizmet sunan Azerbaycan’a duyulan ilgi günden güne artmaktadır.

Ev Kiraları Ve Ulaşım

Tarihi, dini, kültürel, sosyal açıdan ülkemizden motifler taşıyan Azerbaycan’ın şu anki nüfusunda bile Türk kesiminin fazla olduğu bilinmektedir. Başkent, büyük şehirler hariç ev kiralarında uygun bir bütçe sunmaktadır. Gelişmiş ulaşım ağının sağladığı hizmet oldukça düşük meblağlar ile karşılanmaktadır. Yemek, ulaşım açısından oldukça uygun olan Azerbaycan’da birikim yapmak bu açıdan bakınca oldukça kolay bir hal almaktadır. Öğrenci ve emekliler başta olmak üzere sağlanan iyileştirilmiş koşullarla Azerbaycan’da sosyal ve günlük yaşam oldukça keyifli bir hal almaktadır. Türkiye’den birçok motif taşıyan kardeş ülkemiz tatil tercihlerinde bile turistlerin ilgisini çoğunlukla çekebilmektedir. Tatil kokan ve oldukça uygun fiyatlarla konaklama sağlayan kardeş ülkemiz Azerbaycan, bu sayede günden güne gittikçe gelişim göstermektedir.

Azerbaycan Ekonomik Gelişimi

Azerbaycan, bir zamanlar Sovyetler Birliği’nin bir parçası olan Kafkas bölgesinde bir ülkedir. Azeri halkı Azerbaycan’da çoğunluktur ve Azerice konuşurlar. Azerbaycan, ucuz ulaşım maliyetleri nedeniyle ucuz bir seyahat noktasıdır; Bakü’den Londra’ya seyahat etmek iki saatten az sürer. Azerbaycan aynı zamanda çok çeşitli mallar için ucuz bir alışveriş noktasıdır; Bakü’nün birçok uluslararası toptan satış pazarı vardır. 2011’den bu yana Azeri manatının değeri düştü ve birçok uluslararası finans kuruluşu, istikrarsız ekonomisi nedeniyle insanları Azerbaycan’a yatırım yapmaktan kaçınmaları konusunda uyardı.

Azerbaycan, hızlı ve uygun fiyatlı tren, otobüs ve taksileri olduğu için ucuz bir ulaşım destinasyonudur. Ülke ayrıca etkin bir toplu taşıma sistemine ve tüm büyük şehirleri birbirine ve uluslararası destinasyonlara bağlayan geniş bir otoyol ağına sahiptir. Ayrıca tren biletleri uçak biletlerine göre daha ucuzdur. Ayrıca Londra, Paris, Moskova ve İstanbul gibi Avrupa’nın belli başlı şehirlerinden her hafta çok sayıda direkt uluslararası uçuş bulunmaktadır. Örneğin, Bakü’den Londra’ya iki saatlik bir uçuş yaklaşık 150 $, orada dört saatlik bir tren yolculuğu sadece 10 $’dır; bu, tren yolculuklarını hava yolculuğuna kıyasla çok daha uygun hale getirir. Tren yolculukları uçuşlardan önemli ölçüde daha ucuz olduğundan, birçok gezgin Azerbaycan’a giderken uçuş yerine treni tercih ediyor.

Azerbaycan malları da diğer ülke mallarına göre çok uygun. Malların perakende mağazalardan daha düşük fiyatlarla satıldığı birkaç toptan satış pazarı vardır. Ürünler, doğrudan üretici firmalardan veya toptancılardan, dünya çapında alıcıların bulunduğu her yere çok düşük nakliye ve paketleme maliyetleriyle gönderilebilir. Ayrıca, herkesin istediği zaman çok uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceği birçok büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezlerinde satılan ürünler arasında yerel üretici ve toptancıların yanı sıra H&M ve Gap Inc. gibi uluslararası markaların ev mobilyası, giyim, kozmetik, gıda ve elektronik ürünleri yer alıyor. pazaryerlerinde veya eBay veya Amazon Market Place gibi çevrimiçi platformlar aracılığıyla toptan satış pazarlarında satın aldıkları ürünleri yeniden satarak.

Azerbaycan’da yatırım yapmak, düşük yaşam maliyeti nedeniyle ucuz bir yatırım yeri olduğu için iyi bir seçimdir – toptan pazarlar veya çevrimiçi pazarlar aracılığıyla yerel veya uluslararası satılan mallar için fiyat artışlarına kıyasla ücretler fazla artmaz. Ayrıca, son birkaç yılda birkaç ekonomik gerileme yaşandı, ancak hükümet o zamanlarda insanları güvende tutmak için elinden geleni yaptı ve bu ekonomik gerilemeler nedeniyle işini kaybeden ailelere gıda yardımı yaptı. Şu anda, ülke içindeki artan endüstriyel faaliyet sayesinde ücretler yeniden yükseliyor ve bu da hükümetin sosyal güvenlik fonundan aylık maaş çekleri yoluyla her ay artan maaşlı vatandaşlar için daha fazla iş olanağı sağlıyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!