Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi ’nin tarihi; 1919’da Azerbaycan Cumhuriyeti Meclisi’nin aldığı kararla Bakü Devlet Üniversitesi’nde açılan dört fakülteden biri olan Azerbaycan Tıp Fakültesi’ne dayanmaktadır. Azerbaycan tıp biliminin günümüze gelmesine çok büyük katkı sağlayan ve aynı zamanda günümüzde eğitim faaliyetlerini sürdüren Azerbaycan Tıp Üniversiteleri öncüsü olarak nitelendirilen kurum, halkın haklı saygısını kazanmıştır. 1919 yılında Prof. İ. Ruzumovski tarafından Bakü Tıp Fakültesi’nin gelişmesine yönelik kapsamlı çalışmalar yapılmış ve üç aylık kısa bir sürede de okul öğrencilere kapılarını açmıştır. Bakü Tıp Üniversitesi’nin kurulmasını sağlayan bu fakülte, 1922’de ilk mezunlarını Azerbaycan tıbbına kazandırmıştır.

Bakü tıp eğitimi adına yaptığı çalışmalarla günümüzde bir tıp merkezi haline gelen okul, birçok tanınmış hekim yetiştirmiştir. Azerbaycan Bakü Tıp Fakültesi kuruluşunda ayrıca; Prof. N.Uşinski, Prof. K.Malinovski, Prof. S.Davidenkov, Prof. F.İlyin, Prof. P.Rostovsev, Prof. L.Levin ve Prof. M.Çlenov gibi akademisyenlerin çalışmaları da oldukça etkili olmuştur. 1930’da Sovyetler Birliği yönetiminde olan Azerbaycan’da iki fakültenin bir arada tıp eğitimi verdiği bir enstitü açılması kararı alınmış ve bu enstitüsünün de ilk rektörü M. Kadirli olmuştur. Azerbaijan Medical University (AMU) eğitim alanında birçok çalışmaya imza atarak 1940 yılında 3 fakültesi ve 45 bölüm ile 500 öğrenciye eğitim veren bir okul haline gelmiştir. Enstitünün eğitim kadrosu 40 profesör, 45 doçent, 137 asistan, 16 başöğretmen ve 45 eğitmenden oluşmuştur. Azerbaycan Tıp Üniversitesi sıralama olarak, dünya başarı sıralamasında 8163.dür. Ayrıca Azerbaycan Tıp Üniversitesi yatay geçiş imkanına da sahiptir.

Azerbaycanda eczacılık eğitimi ve çocuk diş hekimliği gibi alanlarda lisans düzeyinde eğitim verilmesine yönelik alınan kararla 1991 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi haline gelen okul, eğitim kalitesi ve çeşitliliğini de büyük oranda arttırmıştır. Azerbaycanda diş hekimliği eğitiminin kalitesini Avrupa standartlarına çıkarak büyük bir başarıya imza atan üniversite 1985-1999 döneminde yayımladığı 122 bilimsel araştırma, 55 kitap ve 138 eğitim bildirgesi ile bilimsel araştırmaya verdiği önemi de göstermiştir. Bağımsız yapısıyla eğitim vermeye başladığı 1991 yılından bu yana eğitim kalitesini sürekli arttırmayı hedefleyen Azerbaycan Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü, günümüzde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkeden yoğun talep görmektedir.

Azerbaycan da fizik tedavi bölümü, eczacılık, diş hekimliği, fizyoloji gibi bölümlerindeki üst düzey eğitim programları sayesinde uluslararası tıp çevrelerinin yakından takip ettiği prestijli bir statüye sahip olan eğitim kurumu; 7 fakültesi ile 7500 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Azerbaycan eczacılık bölümü ile özellikle ilgi odağı haline gelen Bakü Tıp Üniversitesi; 118 profesör, 513 asistan, 212 okutman ve 284 doçent ile verdiği kaliteli yükseköğretim ile dünya çapında bir üne sahip olmuştur. Üniversite Azerbaycan diş hekimliği eğitimiyle ilgili yaptığı çalışmalar sayesinde günümüzde lider konuma sahip olduğu gibi, Azerbaycan fizyoloji bölümü tercihlerinde de ilk seçim olma başarısına imza atmıştır. Öğrencilere üniversite içinde eğitim verildiği gibi Bakü’de bulunan hastane, klinikler ve doğum evlerinde de uygulama yapma seçeneği sunulmaktadır.

Azerbaycan da eczacılık eğitimi almak isteyenlerin de yoğun talebini karşılamak için büyük bir gayret içerisinde olan Azerbaycan Tıp Üniversitesi bölümleri ; 4 hastane, bilimsel araştırma merkezleri, 6 öğrenci yurdu, açık ve kapalı yüzme havuzları, spor tesisleri, 6 eğitim binası, zengin içeriğe sahip modern bir kütüphane, çeşitli klinikler, 500 ve 200’er kişilik 2 konferans salonu ve daha pek çok kompleksin bulunduğu geniş bir alana yayılmıştır.

Yurtdışı eğitim alanında her zaman en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, tek yetkili eğitim ofisi olarak sizlere uluslararası eğitim çevrelerince saygı duyulan Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi eğitimini kontenjan sorunu yaşamadan alma imkanı sunuyor. Kayıt, kabul, yerleşme, danışmanlık ve karşılama gibi ihtiyaç olan her alanda en kaliteli çözümleri uygun fiyatlarla sunan Eurostar’ın profesyonel kadrosuyla bir an önce iletişime geçin ve ön kayıt işlemlerinizin hemen başlatılmasını sağlayın. Azerbaycan Tıp Üniversitesi Türkiye Temsilciliği için bizimle iletişime geçin.

Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi Ücretleri

Hazırlık bölümünü geçtikten sonra dil için 2000 ile 4000 dolar arasında para ödediler. Ancak bu fiyatlar mevcut piyasa koşullarına bağlı olarak yükselebilir veya düşebilir. Üniversiteye giriş için gereken notlar kimseyi zorlamayan bir yapıdır. Yüksek notlar beklemeyin. Bu nedenle üniversitede okumak daha kolay hale geliyor. Azerbaycan Tıp Üniversitesi fiyat 2023;

Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde; 2 ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır.

Tıp Fakülteleri;

Tıp Fakültesi 1

Üniversitede eğitim veren tıp fakültelerinin ilki olarak 1824 öğrenciye geniş içerikli temel tıbbi eğitim veren fakülte, bilimsel araştırmaya dayanan ve öğrencilerin pratiklik kazanmasını sağlayan bir eğitim modeline sahiptir. 31 profesör, 82 doçent, 18 öğretim, 166 asistan ile modern çağa uygun eğitim programları sunan fakülte; Modern Tanımamla, Mikrobiyoloji, Kardiyoloji, Epidermiyoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Akciğer Hastalıkları gibi branşlarda uzmanlar yetiştirmektedir.

Tıp Fakültesi 2

1653 öğrenciye eğitim veren üniversitenin ikinci tıp fakültesinin akademik kadrosu; 86 profesör, 79 doçent, 16 okutman, 80 asistandan oluşmaktadır. Temel tıp eğitimi ardından 3. sınıftan sonra uygulamalı eğitime geçilmekte ve 6. sınıfta da yalnızca uygulamaya yönelik eğitim verilmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!