Azerbaycan Tıp Üniversitesi Öğrenci Yorumları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Öğrenci Yorumları ile üniversite hakkında bir fikriniz oluşabilir, ATU Azerbaycan’ın Bakü şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1930 yılında kurulmuştur ve ülkedeki en eski ve en büyük tıp üniversitelerinden biridir. İşte üniversite hakkında bazı öğrenci yorumları ;

 

BÜŞRA B. : Azerbaycan Tıp Üniversitesi eğitiminin en büyük artısı dildir. ingilizce eğitimin yanı sıra İngilizceyi de geliştirip yanı sıra zorunlu dil dersleriyle 4 veya 6 yıl boyunca ekstra bir dil daha öğrenmek mümkün. Uluslararası imkanların yanı sıra bazı bölümlerde çift diploma imkanı mevcut.

Aktif bi okul. Konferanslar, söyleşiler vs. sıkça olur.

büyük bir okul olması sebebiyle hocalarla iletişim kurmak bazen zor ama bazen de çok kolay. Bunun yanı sıra bulunduğu yer itibariyle ulaşım her yere çok rahat.Şehirde herşey mevcut.

 

ELÇİN G. : “Neden Azerbaycan tıp üniversitesi” ,ilk olarak prestijli bir okul.Ama tek başına içi boş bir şey kendinizi de koymanız geliştirmeniz gerek .İki ,tıp okumak istiyorsanız dil bu dallarda en önemlilerden.Üniversiteden iki dil bilerek mezun olma şansınız var tabii burada sizin bu dilleri ne kadar geliştirdiğinize bağlı da her şey.Üç,sınıfların kapasitesinin çok fazla olmaması sayesinde hocalarla birebir iletişime geçebilirsiniz hatta muhabbet edebilirsiniz.

 

DENİZ A. : Lise hayatımın çoğunda TIP okumak hayalimdi. Adi olsun, okul ortami olsun, atu gitmek istediğim yerdi. Sonunda da oldu. tıp bolumu olarak kapsamli egitim veren bir okul oldugu icin burayi tercih ettim. Yeni tercih yapacak insanlar için de tavsiye edebilirim. Ancak dil konusunda kendinize güvenmiyorsanız ve bu yaştan sonra yeni bir dil ogrenemem diyorsaniz uzak durmamız gereken bir okul, cunku en azından tıp bölümü için derslerin çoğu azerice ingilizce. Bir yillik bir hazirlik sureci var. Ama ben yaparim, ogrenirim, sikinti olmaz, bogazin dininde çayımıda içerim diyorsaniz tercih edebileceğiniz bir universitedir.

 

RIZA G : 2022-2023 eğitim öğretim yılları itibariyle başlayacağım hayallerimin okuludur. Azerbaycan başta olmak üzere yurtdışı imkanları azerbaycan tıp üniversitesi’ni tercih etmemde birinci neden. Butik bir üniversite ve hocalarla etkileşimin daha kolay kurulacağı söyleniyor. Bu da benim için olumlu bir neden oldu. Bölümden çok üniversite tercihi yapan biri olarak tartışmasız güzel bir etiket. Heyecanlıyım. Umarım beklentilerimi karşılar.

 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi, bölgenin en iyi doktor yetiştiren üniversitelerinden biridir. Sadece azerbaycan için değil dünya için de bu geçerlidir. arkadaşlar hayat zor çalışmamız her zaman çalışmamız gerekiyor. ders çalışırken at kuyruğunu dolabın kapağına sıkıştıran insan var uyusa canı acısın ve uyansın.. her zorluğuna rağmen bölümümü de yaptığım işi de seviyorum. birisinin hayatına dokununca bunu anlıyorsunuz umarım sizde azerbaycan tıp üniversitesini iyice araştırıp öyle girersiniz çünkü okul gerçekten köklü bir kurum.

Üniversite, Genel Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Halk Sağlığı ve Tıbbi Teşhis dahil olmak üzere tıbbın çeşitli alanlarında lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Eğitim hem Azerice hem de İngilizce dillerinde verilmektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG) tarafından tanınmaktadır ve bu, mezunlarının diğer ülkelerde tıbbi kariyer yapmalarına ve ileri eğitim almalarına izin vermektedir.

Üniversite, son teknoloji laboratuvarlar, klinik eğitim merkezleri ve büyük bir kütüphane dahil olmak üzere modern tesislere sahiptir. Ayrıca uluslararası tıp kurumlarıyla ortaklıkları ve işbirlikleri vardır, bu da öğrencilerin değişim programlarına katılmalarına ve uluslararası deneyim kazanmalarına olanak tanır.

Genel olarak, Azerbaycan Tıp Üniversitesi tıp alanında kariyer yapmak isteyenler için saygın bir kurumdur, kaliteli bir eğitim ve pratik deneyim ve uluslararası teşhir için geniş fırsatlar sunar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!