Azerbaycan Tıp Üniversitesi 2023 Fiyatları

Üniversite fiyatları dünya genelinde oldukça farklılık göstermektedir. Fiyatlar, ülke, üniversite türü, bölüm ve eğitim seviyesine göre değişebilir. Azerbaycan tıp fiyatları yıllık 5000$ ile 7000$ arası Örneğin, ABD’deki özel üniversitelerde lisans eğitimi yıllık 20,000 ile 70,000 dolar arasında değişebilirken, Almanya’daki üniversitelerde lisans eğitimi ücretsizdir. İngiltere’de ise lisans eğitimi yıllık 9,000 ila 25,000 sterlin arasında değişebilir.

Türkiye’de ise devlet üniversitelerinde öğrencilerden öğrenim ücreti alınmazken, özel üniversitelerde öğrenim ücretleri değişkenlik gösterir. Bu ücretler, üniversitenin bulunduğu şehir, bölüm, yıllık eğitim süresi, öğrencinin burs durumu gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Özel üniversitelerdeki öğrenim ücretleri genellikle 20,000 ila 100,000 Türk Lirası arasında değişebilir.

Ancak, üniversite eğitimi maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için de erişilebilir olmalıdır. Bu nedenle, birçok ülkede üniversiteye giriş için maddi destek sağlayan burs ve kredi imkanları bulunmaktadır.

AZERBAYCAN TIP ÜNİVERSİTESİ DİL FİYAT YIL
Tıp (Ösym ile yerleşebilir) 5000$ 6 Yıl

Doktora Programları

DOKTORA DİL FİYAT YIL
Narkoloji 7000$ 2 Yıl
Fizyoloji 7000$ 2 Yıl
İmmünoloji 7000$ 2 Yıl
Mikrobiyoloji 7000$ 2 Yıl
Laboratuvar 7000$ 2 Yıl
Genetik 7000$ 2 Yıl
Epistemoloji 7000$ 2 Yıl
Psikiyatri 7000$ 2 Yıl
Anesteziyoloji 7000$ 3 Yıl
Diş Hekimliği 7000$ 3 Yıl
Sosyal Hijyen ve Sağlık 7000$ 3 Yıl
Römololoji 7000$ 3 Yıl
Fizyoterapi ve Tıbbi Rehabilitasyon 7000$ 3 Yıl
Radyasyon Tedavisi 7000$ 3 Yıl
Allergoloji 7000$ 3 Yıl
Patolojik Anatomi 7000$ 3 Yıl
Nöroloji 7000$ 4 Yıl
Terapi 7000$ 4 Yıl
Kardiyoloji 7000$ 4 Yıl
Nefroloji 7000$ 4 Yıl
Gastroentroloj 7000$ 4 Yıl
Hematoloji 7000$ 4 Yıl
Dermatoloji 7000$ 4 Yıl
Bulaşıcı hastalıklar 7000$ 4 Yıl
Romatoloji 7000$ 4 Yıl
Endokrinoloji 7000$ 4 Yıl
KBB 7000$ 4 Yıl
Pediatri 7000$ 4 Yıl
Genel Cerrahi 7000$ 5 Yıl
Beyin Cerrahisi 7000$ 5 Yıl
Plastik Cerrahi 7000$ 5 Yıl
Kalp ve Damar Cerrahisi 7000$ 5 Yıl
Pediatrik Cerrahi 7000$ 5 Yıl
Ortopedi ve Travmatoloji 7000$ 5 Yıl
Onkoloji 7000$ 5 Yıl
Üroloji 7000$ 5 Yıl
Doğum ve Jinekoloji 7000$ 5 Yıl
Maksillofasial Cerrahi 7000$ 5 Yıl

 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi (AMU), Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan bir devlet üniversitesidir. 1930 yılında kurulmuştur ve Azerbaycan’ın en eski ve en prestijli tıp üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Üniversite, çok yetenekli tıp uzmanları yetiştirme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve mezunları hem Azerbaycan’da hem de yurtdışında tıp alanına önemli katkılarda bulunmuştur.

AMU, lisans ve lisansüstü tıp programlarının yanı sıra diş hekimliği, eczacılık ve hemşirelik kursları sunmaktadır. Lisans tıp programı, Tıp Doktoru (MD) derecesine götüren altı yıllık bir programdır. Program, klinik becerilerin geliştirilmesine vurgu yaparak hem teorik hem de pratik eğitimi içerir. Mezuniyet sonrası tıp programı, çeşitli tıbbi uzmanlık alanlarında ikamet ve burs programları içerir.

AMU’daki müfredat, öğrencilere tıp bilimleri hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak ve klinik becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Programda anatomi, fizyoloji, biyokimya, patoloji, farmakoloji ve mikrobiyoloji derslerinin yanı sıra dahiliye, cerrahi, pediatri, kadın hastalıkları ve doğum gibi çeşitli uzmanlık dallarında klinik rotasyonlar yer almaktadır.

AMU, deneyimli tıp uzmanları ve araştırmacılar da dahil olmak üzere yüksek nitelikli bir fakülteye sahiptir. Fakülte, öğrencilere yüksek kaliteli bir eğitim sağlamaya ve onları yetenekli ve şefkatli tıp uzmanları olmaya hazırlamaya kararlıdır. Üniversite ayrıca tıp eğitimini ve araştırmasını desteklemek için laboratuvarlar, klinikler ve araştırma merkezleri dahil olmak üzere modern tesislere ve ekipmanlara sahiptir.

AMU’nun benzersiz özelliklerinden biri araştırmaya odaklanmasıdır. Üniversite güçlü bir araştırma kültürüne sahiptir ve öğrencileri araştırma faaliyetlerine katılmaya teşvik eder. Üniversitenin Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Enstitüsü, Fizyoloji Enstitüsü ve Kardiyoloji Enstitüsü dahil olmak üzere birçok araştırma merkezi vardır. Bu merkezlerde yürütülen araştırmalar, kardiyoloji, nöroloji ve genetik dahil olmak üzere çeşitli tıbbi alanlara odaklanmaktadır.

AMU, öğrencilere ve öğretim üyelerine değişim programlarına ve ortak araştırma projelerine katılma fırsatları sağlayan çeşitli uluslararası üniversiteler ve tıp kurumlarıyla ortaklıklar kurmuştur. Bu ortaklıklar aynı zamanda AMU ile dünyanın dört bir yanındaki diğer tıp kurumları arasında bilgi ve uzmanlık alışverişine olanak tanır.

Üniversite, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Hindistan Tıp Konseyi (MCI) ve Uluslararası Tıp Eğitimi ve Araştırmasını Geliştirme Vakfı (FAIMER) dahil olmak üzere birçok uluslararası kuruluş tarafından tanınmaktadır. Bu tanınma, AMU tarafından sağlanan yüksek eğitim ve öğretim standardını ve mezunlarının kalitesini yansıtmaktadır.

AMU mezunları hem Azerbaycan’da hem de yurtdışında işverenler tarafından çok aranmaktadır. Üniversite, kendini kaliteli sağlık hizmeti sunmaya adamış yetenekli ve şefkatli tıp uzmanları yetiştirme konusunda güçlü bir üne sahiptir. Mezunlar, her ülkenin lisanslama gerekliliklerini karşılamaya tabi olarak, dünyanın birçok ülkesinde tıp pratiği yapmaya hak kazanırlar.

Sonuç olarak, Azerbaycan Tıp Üniversitesi, öğrencilerine yüksek kaliteli bir eğitim sağlayan ve onları yetenekli ve şefkatli tıp uzmanları olmaya hazırlayan son derece saygın bir kurumdur. Üniversite, AMU tarafından sağlanan yüksek eğitim standardına katkıda bulunan güçlü bir araştırma kültürüne, modern tesislere ve yüksek nitelikli bir fakülteye sahiptir. Mezunları, hem Azerbaycan’da hem de yurtdışındaki işverenler tarafından çok rağbet görmektedir ve üniversitenin uluslararası tanınırlığı, programlarının ve mezunlarının kalitesini yansıtmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi fiyatları süresi sınavları , şehri bir çok konuda detaylı bilgiler için yılların tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışıyla eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile lütfen iletişime geçiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!