Azerbaycan Milli Konservatuarı

Azerbaycan Milli Konservatuarı

Azerbaycan Milli Konservatuarı, Bölümleri: Opera bolümü,Müzik aletleri bölümü Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup ...

Azerbaycan Milli Konservatuarı

Bölümleri

Opera bolümü
Müzik aletleri bölümü

Öğrenim Ücreti
Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2009–2010 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti yıllık 2000–2500 ABD Doları arasıdır.
Hazırlık Programı
Öğretim dili Azericedir. Öğrenciler bir eğitim-öğretim yılı üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi görürler. Hazırlık eğitim ücreti 1500 ABD Dolarıdır.
Yurt İmkanı
Üniversitede yurt imkanı yoktur.

Azerbaycan’da Müzik ve Şans Dolu Yaşam!

Müzisyenler müziği hayatımızın bir parçası yapar; mutluluk yaratan ve duygulara ilham veren bir sanat formudur. Buna ek olarak, müzik genellikle ritüellerde, yarışmalarda ve günlük yaşamın diğer yönlerinde rol oynar. Müzik çok önemli olduğu için duygularımız ve davranışlarımız üzerindeki etkisi derindir.

Azerbaycan’dan birçok Olimpiyat sporcusu müzik çalarken iyi performans gösterir. Milli takım, altın madalya kazanmak için mücadele ederken performansını ülkenin moralini yükseltmek için kullanıyor. Müzik de Azerbaycan’daki düğün törenlerinde hayati bir rol oynamaktadır. Gelin ve damat genellikle kendileri için manevi değeri olan şarkıları seçerler. Ayrıca, ulusal gururu ifade etmek için popüler müzik kullanılır. Müziği günlük hayata dahil ederek, insanlar daha fazla duygusal istikrar elde edebilirler.

Azerbaycan‘da düğün törenlerinde genellikle klasik müzik çalınır. Müzisyenler duduk ve kanun gibi geleneksel enstrümanlar üzerinde kasvetli melodiler çaldıkça ciddi atmosfer yükselir. Çiftler şamdan ışıklarının altında dans ederken, konuklar yeni evlileri şampanya ve balayı pastası ile kutlarlar – klasik müzik performanslarına sahip düğünler için geleneksel hediyeler. Yemek masaları, en sevdikleri klasik ezgileri dinlerken tatlılarının tadını çıkarırken, bal ve lokum şurubu ile tepesinde ceviz, kuru üzüm ve kristalize şekerden oluşan bir kek olan lokumla da doldurulur. Bu törenlerde çalınan şarkıların duygusal gücü nedeniyle bu olaylar unutulmazdır.

Buna karşılık, Azerbaycan’da popüler müzik, Elchin Ismayilov’un (a. pop şarkıcısı). İnsanlar bu şarkıları birlikte söylediğinde, ülkenin kimliğini ve moralini destekleyen olumlu bir atmosfer yaratıyor. Müzik, geleneksel olarak Azerbaycan yaşamında önemli bir rol oynamıştır, çünkü insanları düğünler ve spor müsabakaları gibi neşeli vesilelerle bir araya getirirken, aynı zamanda savaş veya sıkıntı zamanlarında ulusal morali yükseltebilir.

Müziğin duygularımızı ve davranışlarımızı nasıl etkilediğine dair önceki gözlemlere dayanarak, müzisyenlerin sanat formlarını güçlü titreşimler için yüksek sesle veya yumuşak tuş notaları ya da odaklanmak için sessizlik için çaldıkları zamanlarda başarılı olmaları mantıklıdır. Müzisyenler, yüzyıllardır, herhangi bir anda ihtiyaçları ne olursa olsun, insanları neşeli durumlarda bir araya getirmek veya yoğun koşullar altında odaklanmak için yeteneklerini kullandılar. Azeri müzisyenlerin başarılarının gösterdiği gibi, popüler performans seçimleri, diğer seçimlerin bunun yerine anlaşmazlığa yol açabileceği zamanlarda ulusal gururu etkili bir şekilde artırabilir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!