Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan’daki öğrencilerin eğlendiği mekanları merak ediyorsanız Azerbaycan gece hayatı hakkında içeriğimizi mutlaka inceleyin..

Azerbaycan Gece Hayatı

Azerbaycan Gece Hayatı, genellikle Başkent Bakü’de şekillenmektedir. Hem Azerbaycan’ın en büyük kenti hem de Başkenti olması dolayısıyla Türkiye’den giden öğrenciler ya da turistler Bakü’de eğlenmeyi tercih etmektedir. Bakü sahip olduğu meydanlarıyla gece hayatı için ideal mekanlar oluşturmuştur. Özellikle Fiskiye Meydanı civarındaki barlar, gece kulüpleri ve cafeler eğlenmek için en çok tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır. Azerbaycan’da öğrenciler genellikle barlarda eğlenmektedir. Burada hem yabancı turistlerin çok olması öğrenciler dil açısından kendilerini geliştirmeleri için de faydalı olmaktadır.

Genelde İngilizce konuşulan barlarda öğrenciler kendilerine sosyal çevre yaparak okulda da dostluklarını pekiştirmektedir. Azerbaycan’da tavsiye edilebilecek en iyi barlar arasında; Black Jack, Chillout,Capitol,X-site, Cross Roads, MetCarting, Face ve Troya yer almaktadır. Türkiye’den gelen öğrenciler ilk olarak Troya’ya uğramaktadır. Troya’da birçok Türk bulunmakla birlikte fiyatlar 20-30 manat arasında değişmektedir. Bu fiyatlara genelde bir içki bir çerez içmek mümkün olmaktadır.

Azerbaycan’da Turistlerin Gece Hayatına Etkisi

Azerbaycan’da gece hayatı, gençlerin yalnız ve aileden bağımsız yaşam oranının düşük olması nedeniyle biraz zayıf kalmaktadır. Diskolarda ve barlarda genellikle turistik amaçlı gelen yabancılar daha fazla bulunmaktadır. Azeri halkının ise en büyük gece eğlencesi çay evi denilen yerlerde oyunlar oynamak ve sohbet etmektir. Bu tarz mekanlar Türkiye’deki kahvehaneler tarzındadır ve Türkiye’den gidenler bu tarz yerlere daha rahat uyum sağlamaktadır.

Azerbaycan ve Gece Hayatı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler!

Bakü, Azerbaycan’ın başkentidir ve gelişen bir gece hayatına sahiptir. “Bahçeler şehri” olarak bilinen Bakü, yerli halkın ve turistlerin akşamları açık hava etkinliklerinin tadını çıkarabilecekleri birçok park ve bahçeye sahiptir. Yerel kültür aynı zamanda şehrin canlı yaşam tarzını da yansıtır. Bakü’nün gece hayatı, yerel işletmelerin sunduğu müzik, mutfak ve eğlence ile bunu yansıtıyor. Burası, az masrafla eğlenceli bir gece geçirmek isteyen bütçe gezginler için ideal bir destinasyondur.

Bakü, gece hayatıyla ünlüdür. Şehirde hem yerli hem de yabancılara hitap eden birçok bar, kulüp ve canlı müzik mekanı bulunmaktadır. Ayrıca, yiyecek satıcılarının gece geç saatlere kadar açık kaldığı bir dizi gece pazarı da var. Bakü’de gece hayatı, özellikle sıcaklıkların 100 derece Fahrenheit’in üzerine çıktığı yaz aylarında hareketlidir. Gece kulüpleri de Azerbaycan’ın diğer bölgelerine göre daha pahalıdır, bu nedenle ziyaretçilerin hangi tür gece hayatını tercih edeceklerini fiyata ve kaliteye göre belirlemeleri gerekecektir. Bazı üniversiteler, öğrencilerin ev sahipliği yaptığı partilere de ev sahipliği yapmaktadır; bu, yalnız seyahat ediyorsanız veya yerel halkla kaynaşmak istiyorsanız yeni insanlarla tanışmak için harika bir yol olabilir.

Bakü’nün gece hayatı, Bakü’nün mahallelerinde farklı etnik gruplar yaşadığı için şehrin kültürel çeşitliliğini yansıtıyor. Ayrıca, yiyecek satıcılarının gece geç saatlere kadar açık kaldığı bir dizi gece pazarı da var. Eski Şehir bölgesi, Tsaritsa Russian Pub & Grill ve Aleksei Russians Bar & Grill gibi bu demografiye hitap eden barları sık sık ziyaret eden birçok Rus gurbetçiye ev sahipliği yapmaktadır. Ruslar için bir diğer popüler bar ise kvas gibi geleneksel Rus içeceklerinin yanı sıra Eurovision temalı “Rus Ruleti!” gibi parti oyunları sunan Gümran Park’taki Saki Bar. Özellikle Kafkas turistlere hitap eden yerlerden biri de Park Palace Hotel’deki Luxurious Caucasian Grill’dir.

Bakü’nün gece hayatı ucuz ve eğlenceli, bütçeyi zorlamadan iyi vakit geçirmek isteyen bütçe gezginler için ideal. Ziyaretçilerin çok fazla para harcamadan yerel halkla sosyalleşebileceği çok sayıda uygun fiyatlı bar var. Buna ek olarak, yaz aylarında seyahat etmek özellikle keyifli olabilir çünkü rahatsızlık veya ısı yorgunluğu olmadan açık hava etkinlikleri için yeterince sıcaktır. Baksun’daki gece hayatı, şehrin kendisi kadar heyecan verici olabilir, bu da burayı ilk elden deneyimlemek isteyenler için ideal bir yer haline getirir!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!