Azerbaycan Egitim Vize

Azerbaycan Egitim Vize

Azerbaycan Egitim Vize, Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır, ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan EuroStar garantisi ile rahatlıkla azerbaycana giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır...

Azerbaycan Egitim Vize

Azerbaycan Vize İşlemleri Azerbaycan’a seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Azerbaycan sınır kapılarında kapı vizesi uygulaması yapılmayacaktır. Azerbaycan vizesi (30 gün) Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’na girişte alınabilir. Türk vatandaşları, havalimanı gümrük kapısında Azerbaycan vize başvuru formu, 2 adet fotoğraf ve ikamet adresi bilgilerinin yer aldığı kapı vizesi alırlar.

Kara yoluyla Azerbaycan’a geçiş yapacak kişiler kapı vizesi uygulamalarından yararlanamazlar. Seyahate çıkmadan önce Türkiye’deki Azerbaycan dış temsilciliğinden Azerbaycan vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye-Azerbaycan Diplomatik Misyonları, Ankara’daki Azerbaycan Büyükelçiliği, İstanbul’daki Azerbaycan Başkonsolosluğu ve Kars’taki Azerbaycan Başkonsolosluğu, Azerbaycan vize işlemlerinde yetkili acentelerdir.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Azerbaycan vize işlemlerine tabi olup, T.C özel pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport hamilleri Azerbaycan’a vizesiz seyahat edebilirler (90 gün yenileme). Türkiye’de oturma iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları, Azerbaycan’a seyahat etmeden önce Türkiye Azerbaycan Konsolosluğu’na Azerbaycan vize işlemleri için başvurmalıdır.

Azerbaycan konsolosluğunun şahsen vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Azerbaycan konsoloslukları, vize hizmet merkezleri ve tur/seyahat acenteleri aracılığıyla yapılan Azerbaycan vize başvurularını kabul etmektedir.

Azerbaycan Vize Türleri Nelerdir?

Ülkeye yapacağı gezinin amacına göre Azerbaycan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyenler; Azerbaycan Ticari Vize, Azerbaycan Turist Vizesi, Azerbaycan Tıbbi Vize, Azerbaycan Aile Ziyaret Vizesi, Azerbaycan Öğrenci Vizesi ve Azerbaycan Transit Vize ve vize başvuruları yapılabilmektedir. Azerbaycan Konsolosluğunda vizenin öngördüğü süre kadar kalış için yapılır. Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport hamillerinin Azerbaycan’a giriş yapmak ve 90 gün süreyle Azerbaycan’da kalmak için artık vizeye ihtiyaçları yok.

Azerbaycan konsolosluğu turizm için tek girişli 30 günlük Azerbaycan turist vizesi vermektedir.

Azerbaycan Transit Vizesi, Azerbaycan üzerinden diğer ülkelere transit geçiş için verilir. Azerbaycan Gümrüğünde transit vize veri kaydı veya damgası yoksa kişi Azerbaycan’da 5 güne kadar kalabilir.

Azerbaycan vize başvuru formu ile birlikte vize başvuru sahibinin seyahat talebini ve seyahat amacına uygunluğunu gösteren belgelerin ibraz edilmesi halinde başvurunun Azerbaycan konsolosluğu tarafından kabul edilmesi yeterlidir. Azerbaycan konsoloslukları, yetkili seyahat acenteleri tarafından yapılan online başvuruları işleme almaktadır. Azerbaycan Konsolosluğu her iş günü 09:00-13:00 saatleri arasında vize başvurularını kabul etmektedir. Pasaport teslim saatleri 14:00-16:00 arasındadır.

Azerbaycan Konsolosluğu vize başvurusunu 5-7 iş günü içerisinde tamamlar. Azerbaycan konsoloslukları tarafından verilen Azerbaycan vizeleri, 30 gün boyunca kalıcı giriş için verilir. Türkiye Cumhuriyeti oturma iznine sahip yabancılar, üçüncü ülke vatandaşları ve Makedon vatandaşları Türkiye Azerbaycan Konsolosluğuna Azerbaycan vizesi başvurusunda bulunabilirler.

Azerbaycan Egitim Vize, Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır, ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan EuroStar garantisi ile rahatlıkla azerbaycana giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan Öğrenci Vizesi (tahsil)Tam Zamanlı Öğrencilere verilir, Vize alan öğrenci eğitim elde edebiliyor. Öğrencimiz eğitime başlamaya gitmeden öğrenci oturum vizesi alıyoruz.

Öğrenci vizesi için;

• 2 resim

• İkametgah

• Kimlik fotokopisi

• Pasaportaslı ve Fotokopisi

• Vize başvuru formu

• Devlet görevi 50 Tl.

Bu belgeleri teslim eden öğrencilerimizin vizelerini almaktayız. Azerbaycana Bu öğrenci Vizesi ile girebilmektedir. Konsolosluk bu vize ile öğrenci oturumu ve öğrenci dosyası açmaktadır. Her yıl oturum işlemleri yenilenmelidir.

Öğrencilerin eğitim öğretim için Her yıl için vize yenilenmesi gerekir.
1. Öğrenci Belgesi

2. Kimlik Fotokopisi
3. 2 Resim
4. Pasaport Fotokopisi
5. Devlet Görevi (20 ABD Doları)
6. Vize Başvuru Formu
Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında olan sıkı işbirliği, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini daha da pekiştirmek ve her iki ülke vatandaşlarının gidiş ve dönüşlerini daha da kolaylaştırmak maksadı ile 8 Eylül 2003 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Başbakanı Cenap İlham Aliyev’in Ankara’ya ilk resmi ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı vize uygulaması hakkında anlaşma imzalanmıştır.

Bu Anlaşmaya göre tek giriş, transit, çok girişli ve özel maksatlı vizeler, her iki ülkenin diplomatik ve konsolosluk temsilcilikleri tarafından taleplere uygun verilmektedir. Azerbaycan Cumhuriyetinde Bakü Havalimanında, sınır kapıda alınabildiği gibi, Türkiye Cumhuriyetinde Azerbaycan konsolosluklarında ise bütün sınır kapılarında bir ay süreli olan giriş vizesini alabilmektedir. Ücreti 10 ABD Dollarına resmileştirmiştir.
Azerbaycan Cumhuriyetinin İstanbul’daki Baş Konsolosluğu aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarını konsolosluk hizmetleri ve belgelerin noter tastiği, öğretim, çalışma, evlilik, sahipkarlık, ticaret ve diğer ekonomik faaliyetlere ait belgelerin verilmesi ile temin etmektedir.

Öğrenci ailelerine vize işlemlerini üstlenmekteyiz. Ziyaret amaçlı yolculuk edecek tüm velilerimizin organizasyon işlemlerini konaklama vs. yapmaktayız. İletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Adres: Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Baş Konsolosluğu
Karanfil Sokak No 5, 1.Levent, Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefonlar:(+90212) 325 80 42 – 45
Faks:(+90212) 284 95 79

Eurostar Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!