Azerbaycan Eğitim Konaklama

Azerbaycan Eğitim Konaklama

Azerbaycan Eğitim Konaklama, Azerbaycan Üniversitelerimizin Yurtları öğrenciye uygun şekilde dizayn edilmiştir. Azerbaycan Üniversitelerimizin yurtları uygun üçretlerde olması öğrencinin yurt tercihi sebebleri arasındadır. Üniversitenin Yurtları öğrenci için tasarlanmıştır. Yurt üçretleri 20 - 30 - 40 - 50 - Manat...

Azerbaycan Eğitim Konaklama

Azerbaycan Üniversitelerimizin Yurtları öğrenciye uygun şekilde dizayn edilmiştir. Azerbaycan Üniversitelerimizin yurtları uygun üçretlerde olması öğrencinin yurt tercihi sebebleri arasındadır. Üniversitenin Yurtları öğrenci için tasarlanmıştır.

Yurt üçretleri 20 – 30 – 40 – 50 – Manat arasındadır. Bazı üniversitelerimizin yurtları bulunmamaktadır. Öğrencilerimize önceden rezervasyon ile ev kiralama ve ev arkadaşı isteği doğrultuda hizmetimiz bulunmaktadır. Üniversitelerimizin yurtları yeterli gelmediği durumlar olabilmekte öğrencilerimize yine isteği dogrultuda ev ayarlanmaktadır.

Evler minimum aylık 400 – 500 manat olarak bulunmaktadır. isterseniz ev arkadaşı ile de bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Manat Türk parası karşılaştırıldığında 1 MANAT: 2 Türk lirasıdır. Azerbaycan son yıllarda ekonomi olarak artış göstermiş hayat biraz daha pahalı hale gelmiştir.

Azerbaycan ve Eğitimin Geleceği

Azerbaycan’da eğitim, hiç kimsenin durduramayacağı sürekli bir öğrenme ve öğretme sürecidir. Azerbaycan’da eğitim öncelikle devlet ve özel okullar aracılığıyla düzenlenmektedir. Bazı öğrenciler üniversitelerde ve kolejlerde okumayı tercih eder. Azerbaycan’da eğitim ücretsiz, zorunludur ve farklı kalite seviyelerinde sunulmaktadır. Eğitim, ulusun gelişmesinde önemli bir rol oynar ve onu sosyal dokunun en önemli yönlerinden biri yapar.

Azerbaycan‘da devrim öncesi eğitim Avrupa modellerine dayanıyordu. Eğitim, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeylerinden oluşuyordu. Öğrenciler, okula başladıkları yaşlara göre ilk ve orta dereceli okullara gönderiliyordu. Ortaöğretim düzeyinde, öğrenciler aritmetik, coğrafya ve tarih gibi genel konuların yanı sıra Rusça veya Türkçe dil kurslarına da çalışacaklardı. Alt orta seviyeyi tamamladıktan sonra, öğrenciler genellikle işe veya askerlik hizmetine başlamadan önce birkaç yıl üniversiteye giderlerdi. Bazı öğrenciler ayrıca Askeri Okullar (Mashrar) adı verilen askeri kolejlerde askeri eğitim alırlardı. Kadınlar ilkokula gittiler, ancak okul mezunları arasında görgü kurallarına güçlü bir şekilde odaklandıkları için nadiren kolej veya üniversiteye gittiler.

Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazandıktan sonra, Azerbaycan hükümeti eğitim sisteminde birçok değişiklik başlattı. Müfredata daha pratik konular eklendikçe, vurgu akademik öğrenmeden fiziksel ve zihinsel gelişime kaydı. Mezun olan öğrenciler için kariyer fırsatlarını artırmak için sürüş, bilgisayar bilimi ve yabancı diller gibi dersler eklendi. Ülkenin o dönemdeki diğer Kafkas ülkelerine benzer bir Sovyet modelini benimsemesiyle zorunlu eğitime geçildi. Bu model, matematik ve fen dersi gibi akademik konular üzerinde vurgulanan daha pratik konularla daha kısa eğitim sürelerini vurguladı. Zorunlu eğitim şartlarını yerine getirmek, Gorbaçov’un perestroyka reformları altında bu sistemin değiştiği 1989 yılına kadar tüm vatandaşlar için zorunluydu.

Azerbaycan’da kaliteli eğitime ulaşmanın zorlukları olmasına rağmen, genel olarak bunu destekleyen birçok güçlü yön var. Fiziksel gelişime güçlü bir odaklanma, tüm okul seviyelerindeki tüm öğrenciler için günlük derslerin bir parçası olarak sporu içeren mevcut eğitim sistemleri tarafından desteklenmektedir. Ulusal müfredat, okulların kendilerini nasıl yönetmeleri gerektiğine ve fiziksel gelişim yönleri üzerinde neleri vurgulamaları gerektiğine ilişkin yönergeler sağlayarak kaliteli eğitimi vurgular. Güçlü bir eğitim sistemi kurmak, hem okul öncesi hem de ortaöğretim sonrası eğitim sistemlerinin finansman ve nitelikli öğretmen/personel gibi mevcut kaynaklara göre planlanmasını gerektirir. Milli Eğitim Bakanlığı, çeşitli bakanlıklardan fon tahsisleri dahil olmak üzere çeşitli önlemler yoluyla eğitim kurumlarını bu standartlara göre planlamaktadır.

Eğitim, tarih boyunca hem zihinleri geliştirmek hem de teknoloji edinme yoluyla ilerlemeyi teşvik etmek için önemli bir rol oynamıştır – hala devam eden bir şeydir akıllı telefonlar ve internet erişimi ile modern zamanlarda bugün! Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazanmasından bu yana, Azerbaycan liderleri eğitim sistemlerine büyük yatırımlar yaparak toplumlarını geliştirmeye odaklandılar ve bu yönü gelecekteki büyüme için en güçlü temellerden biri haline getirdiler!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!