Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler, Üniversitenin bölümüne hitaben Başvuru Formu Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılır. Belgelerin çeviri işlemleri Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır. Azerbaycan'da üniversite okuyacak öğrencilerimizin ilk vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi...

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler

Azerbaycan Eğitim Kayıt için Gereken Belgeler, Üniversitenin bölümüne hitaben Başvuru Formu Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılır. Belgelerin çeviri işlemleri Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından yapılmaktadır. Azerbaycan’da üniversite okuyacak öğrencilerimizin ilk vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi almaktadır.

Kayıt İçin İstenen Belgeler:

1. Lise Diploması

2. Transkript 1–2–3–4 Lise not ortalamalarını gösteren tek sayfalık olmalı
3. ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi (sınava girmemiş ise gerekli değil)
4. Sağlık Raporu ve AİDS Testi

5. Pasaport Aslı ve Örneği
6. 12 Adet 4×5 boyutunda fotoğraf arka fon beyaz olmalı
7. İkametgah Belgesi
8. Nüfus Cüzdanı Örneği

9. Sabıka kaydı

Not:Tüm belgelere Noter işlemi yapılmalıdır. (Lise Diploması,Transkript, Sağlık Raporu ve AİDS Testi)

  1. Eliza testi (Gidilecek ülkeye girişte istenebilmektedir.)
  2. Pasaport
  3. Azerbaycan Eğitim Merkezi öğrencilerinin ilk vizeleri alınmaktadır.
  4. Ösym tarafından kazanmayan öğrencilerden üniversiteler tarafından kayıt üçreti alınmaktadır. Bu üçret firmamızın hizmet bedeli dışında gerçekleşir.

Belgelerini teslim eden öğrencilerimizin yol organizasyonu firmamız tarafından yapılmakta olup ulaşım üçreti öğrenciye aittir. Diğer Ülkelerden Azerbaycan’a Gelecek Öğrencilerin Kabulu için Gerekli Belgelerin kendi ülkelerinde tamamlanması ve merkezimize teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca Türkiye üniversitelerinde Okuyacak YÖS ve SAT sonucu yerleştirmeleri yapılan öğrencilerimizin gerekli evrakları merkezimize teslim etmesi gerekmektedir.

Dil eğitimi için seviye tesbit belgesi yada TOEFL ve IELTS -SAT gibi uluslararası dil sınavlarının sonuçlarının aslı veya onaylanmış fotokopileri. Bu sınava katılmamış veya gereken puanı alamamış öğrenciler, Üniversite Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği sınav komisyonunun yapacağı sınavlarda başarılı olmalıdır.

Azerbaycan’da Eğitimin Önemi

Eğitim, insanın hayatta kalması için esastır ve bir ülkenin sosyal ve ekonomik kalkınmasını tanımlamada önemli bir role sahiptir. Dünyadaki çoğu ülke eğitime büyük yatırım yapıyor. Aslında dünya nüfusunun yüzde 78’i eğitimli, sadece yüzde 22’si okuma yazma bilmiyor. Azerbaycan’da eğitim ilkokuldan üniversiteye kadar değişmektedir; ancak, çoğunlukla halka ücretsiz olarak sunulur. Buna ek olarak, hükümet, sosyal eşitliği teşvik etmenin bir yolu olarak belirli insan kategorileri için ücretsiz eğitim sağlar.

Eğitim, temel bir insan hakkı ve her vatandaş için bir zorunluluk olarak kabul edilir. Birleşmiş Milletler genel kurulu 1964’te eğitimin insanın hayatta kalması ve gelişmesi için gerekli olduğunu kabul eden bir kararı kabul etti. Bu karara göre, tüm ülkeler eğitim fırsatlarını tüm vatandaşlar için erişilebilir hale getirmelidir. Buna ek olarak, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), eğitimli bir kişiyi, tanınmış bir eğitim yeterliliği veya mesleki unvan ile en az orta düzeyde – en az 2 yıllık eğitim – almış kişi olarak tanımlar. Eğitim resmi veya gayri resmi olabilir; ancak tüm formlar, okullar ve üniversiteler gibi öğrenen kurumlar aracılığıyla bilgi ve kültür elde etmeye dayanır.

Eğitim düzeyi ne olursa olsun tüm vatandaşlar ülke ekonomisine katkıda bulunmalıdır. Herkesin ülke ekonomisine katkıda bulunmasını sağlamak için Azerbaycan, vatandaşlarını devlet bursları ve hibeleri aracılığıyla ilkokuldan üniversiteye kadar ücretsiz eğitimle desteklemektedir. Hükümet ayrıca öğrencilerin akademik görevlerini tamamlamaları için Azercell gibi devlete ait sağlayıcılar aracılığıyla ücretsiz internet erişimi sağlar. Ayrıca, özel kuruluşlar, örneğin yetim olmaları veya maddi sorunları olması gibi belirli koşullar altında çocuklara ücretsiz eğitim sağlamaktadır. Alternatif olarak, daha sonra iş bulabilmek ve bunun yerine ailelerine maddi katkıda bulunabilmek için herhangi bir eğitim almamayı seçebilirler.

Eğitim, devlet ve özel kuruluşlar tarafından katkısız olarak sağlanır; ancak Azerbaycan vatandaşı olmaları veya öğrenimleri için devlet desteği almaları nedeniyle ona erişimi olanlar için yaşamın önemli bir parçasıdır. Eğitim kişinin zihinsel gelişimini etkiler; bu nedenle, okuyanlar, toplumu genel olarak etkileyen mevcut hükümet politikalarını anlayan, bilgili vatandaşlar olmaya yönelten güncel olaylar hakkında daha fazla bilgi edinirler. Vatandaşlar ayrıca edindikleri bilgileri, bu işletmelerde çalışan eğitimli kişiler tarafından yaratılan yeni işlerle yerel ekonomilerin gelişmesine yardımcı olan işletmeler oluşturarak kullanırlar. Eğitim fırsatlarında bir artış, bir ülkenin sınırları içinde ekonomik büyümeyi teşvik eden daha büyük iş fırsatlarına yol açar

Küresel nüfus, okuma yazma bilmeyen veya eğitimsiz olan sadece yüzde 22’ye kıyasla, şu anda bir tür orta öğretim sonrası eğitim ile yüzde 80’den fazla nüfusa sahiptir. o seviyede. Bu nedenle, hem genel olarak hem de özel olarak bunun toplumu küresel olarak nasıl etkilediğini analiz ederken, eğitimli bir nüfusun gerçekten ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu nedenle – yaygın inanışın aksine – hükümetin bireyin derece elde etme düzeyi üzerinde bir etkisi vardır!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!