Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanısıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.Yurt İmkânı:Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır...

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Yurt İmkânı

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır. İsteyene ön rezervarsyon ile kiralık ev tutulur. isteyene ev arkadaşı bulunur. Yurt menümüze bakınız.

Hazırlık Programı:

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanısıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.

Öğrenim Ücreti:

Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 800 ABD Dolarıdır.

Pedagoji 1200 dolar

İşitme engelliler Öğretmenliği

Matematik Öğretmenliği 1000 dolar

Kimya Öğretmenliği 1100 dolar

Biyoloji Öğretmenliği 1100 dolar

Coğrafya 1100 dolar

Fizik 1000 dolar

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı 1200 dolar

Tarih 1200 dolar

Müzik

Resim

Pedagoji Azerbaycan İçin Neden Bu Kadar Önemli Bunu Hiç Düşündünüz Mü?

Eğitim, herhangi bir ulusun gelişiminin hayati bir parçasıdır. Bu nedenle, adil, duyarlı ve kültürel açıdan zengin bir toplumun yaratılmasında temel bir bileşendir. Azerbaycan’da eğitim yüzyıllardır ülke ve halkı için gurur kaynağı olmuştur. Azerbaycan’daki eğitim sistemi, yıllar içinde, bazıları daha iyiye, bazıları daha kötüye doğru birçok dönüşüm geçirdi, ancak temel felsefesi değişmedi: tüm vatandaşlara kaliteli bir eğitim sağlamak.

Azerbaycan uzun zamandır dünya için bir pedagoji modeli olarak görülüyor. Başlangıcından bu yana, çocukları iyi eğitme kavramı, iyi davranış ve özdenetim için olumlu pekiştirmeyle başladı. Bu yöntem, çocuklara ve doğaya karşı “sevgi” ve “saygı” gibi kavramlara dayanmaktadır. Çocuklara, çocukluklarından itibaren ailelerini, öğretmenlerini, okul arkadaşlarını, evcil hayvanlarını, doğayı ve Tanrı’yı ​​sevmeleri öğretilir. Ayrıca yetişkinliğe ulaştıklarında askerlik hizmeti yoluyla ülkelerine saygı göstermeleri öğretilir. İnsanlar, çocukluktan itibaren herkese karşı saygılı davranarak, istikrarlı kişisel yaşamlara sahip olma ve genel olarak topluma olumlu katkıda bulunma eğilimindedir. Eğitime yönelik bu felsefe, pedagoji olarak bilinir – Yunanca παδαγυνη (pedagoji) kelimelerinden türetilmiştir ve “çocukları öğretmek veya eğitmek” anlamına gelir.

Azerbaycan’ın pedagojisi, ülke insanına ve doğasına sevgi ve saygıyı vurgulayan eşsiz bir felsefeden türetilmiştir. Azerbaycan devleti, Orta Asya’ya dağılmış çeşitli etnik grupları Türkiye (daha sonra NATO üyesi olacak) adlı tek bir ulusta birleştirmek amacıyla 1918’de Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu. Bunu yapmak için farklı etnik grupları ulusu içinde birleştirmeyi amaçlayan politikalar benimsedi. Bu amaçla Atatürk, Milli Kütüphane gibi eğitim kurumları aracılığıyla öğrencilere küçük yaşta milliyetçilik şevkini aşılayan eğitim politikalarını benimsemiştir. Bu eğitim kurumları, Türk milliyetçiliğini 1360+ satır üzerinden öven Hacivat-Narî Şiir gibi kitaplar aracılığıyla öğrencilere miraslarını öğretti. Bu tür eğitim modelleri, o zamandan beri dünya çapında yaygın hale geldi çünkü öğrencilere, başkalarına ve doğaya sevgi ve saygıyı teşvik eden benzer eğitim felsefeleri nedeniyle diğer ülkelere de saygı gösterirken kendi ülkelerine de değer vermeyi öğretiyorlar.

Azerbaycan’ın pedagojisi, ülke tarihi boyunca çok sayıda devlet okulu, üniversite ve diğer eğitim kurumları aracılığıyla kanıtlanmış öğretime pratik bir yaklaşımdır. Dikkate değer bazı örnekler şunlardır: 1) Azerbaycan’ın ilk devlet okullarından biri, 1827’de İran Şah Abbas I’in Azerbaycan üzerindeki yönetimi sırasında Bakü’de Hacı Zeynalabdin Tağı tarafından kurulmuştur. Her yıl sadece bir ders kitabı kullanan II. Dünya Savaşı 3) Sovyet sonrası yönetim altındaki birçok okul, eğitime ayrılan fonu artırarak serbest piyasa ekonomilerine geçişten bu yana muazzam bir gelişme kaydetti 4) Sadece 2017 yılında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in liderliğinde yaklaşık 1 milyar dolar Azerbaycan eğitim sistemlerinin canlandırılması 5) 1993’ten beri Cumhurbaşkanı Aliyev’in (ve 2005’ten beri eşi Ramiz Mehdiyeva) liderliğinde Azerbaycan genelinde çok sayıda okul – özellikle kadınlara oy hakkı veren üniversiteler 6) 2003’ten beri Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in liderliğinde (ve eşi Sussan Has BCU mezunu) ), Azerbaycan tarafından çeşitli uluslararası konferanslara ev sahipliği yapmıştır. 7) Haydar Aliyev’in liderliğinde 2018’den beri – Londra’da inovasyon odaklı bir özel okul da dahil olmak üzere dünya çapında 80 yeni eğitim projesi açıldı 8) Dünya çapındaki birçok üniversiteye Haydar Aliyev hayattayken adı verildi. Haydar Babadalı Üniversitesi 9). Haydar Aliyev derslere bizzat katıldı

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 1]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!