Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi, ADMİU-nun önemli bir bölümü olan Tedris tiyatrosu 1968 yılında faaliyete girmiştir. Tedris tiyatrosunun kurulma amacı okulu okuyan öğrencilerin profesyonel bir şekilde eğitim alıp yaptıkları işleri profesyonel şekilde hayata geçirmelerini sağlamaktır. ADMİU-nun...

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi, nin önemli bir bölümü olan Tedris tiyatrosu 1968 yılında faaliyete girmiştir. Tedris tiyatrosunun kurulma amacı okulu okuyan öğrencilerin profesyonel bir şekilde eğitim alıp yaptıkları işleri profesyonel şekilde hayata geçirmelerini sağlamaktır. ADMİU-nun Tedris tiyatrosu da birçok halk sanatçısı da zaman zaman sahne almıştır. Tedris tiyatrosunun 200 kişilik büyük bir salonu ve hazırlık için küçük bir salonu mevcuttur. Tedris tiyatrosu Azerbaycan’ın sayılı tiyatro salonlarındandır. Admiu bünyesinde bulunan Kütüphane geniş ve kapsamlı şekilde faaliyet göstermektedir. Büyük bir kitap arşivine sahip olan kütüphanede İlmi kütlevi ve yerli edebiyat, derslik ve monoqrafiyalar bulunmaktadır.

Kütüphane bünyesinde Öğretmen ve Öğrenciler için okuma odaları bulunmaktadır. Ayrıca kütüphanede günlük gazete ve dergilerde bulunmaktadır. Admiü Kütüphanesi Azerbaycan’ın diğer büyük kütüphaneleriyle ilişkilerde bulunmaktadır. Admiü Müzesi 1997 yılında üniversite bünyesinde faaliyete başlamıştır. Müzede ADMİU-nun Öğretmen ve Öğrencilerinin değişik yıllarda yapmış oldukları eserler ve Admiu nun 85 yıllık hayatı fotoğraf ve yazılarla sergilenmektedir. Müze bir ekspozisiya salonu ve altı odadan mevcuttur. Müzenin hatıra defterinde müzeyi gezmiş tanınmış insanların müze hakkındaki görüşleri bulunmaktadır. Admiu Üniversitesi Dış ülkelerdeki birçok Üniversiteye Eğitim ve Destekli iş birliği yapmaktadır. Bu Üniversitelerden bazıları şunlardır.

Dış Ülkelerdeki İş Birliği Yaptığı Üniversiteler

1:İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi (Türkiye)
2:Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (Türkiye)
3:İstanbul Marmara Üniversitesi (Türkiye)
4:Erzurum Atatürk Üniversitesi (Türkiye)
5:Sakarya Üniversitesi (Türkiye)
6:Edirne Trakya Üniversitesi (Türkiye)
7:İnce sanat Üniversitesi (İran)
8:Azadi-İslami Üniversitesi (İran)
9:Kiyev Milli Medeniyet ve İnce sanat Üniversitesi (Ukrayna)
10:Belqrad İnce sanat Üniversitesi (Sırbistan)
11:İnce sanat Akademisi (Mısır)
12:Bonn İnce sanat Üniversitesi (Almanya)
13: Düsseldorf İnce sanat Üniversitesi (Almanya)
14: Drezden İnce sanat Akademisi (Almanya)
15:Şilpaka İnce sanat Akademisi (Banqladeş)
16:Newyork İnce sanat Üniversitesi (ABD)
17:Şota Rustaveli adına kino ve teatr Üniversitesi (Gürcistan)
18:Kazan Devlet İnce sanat Üniversitesi (RF, Tataristan)

Azerbaycan Devlet Medeniyet ve İnce Sanat Üniversitesi Bölümleri

Tiyatro, Drama, Moda Tasarımı, Reklamcılık, Ressamlık,

Sanat Tarihi ve Teorisi, Sinema Aktörlüğü, Edebiyat, Kültüroloji, Güzel Sanatlar

Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında öğrenim ücreti Moda Tasarımı ve Reklamcı Ressam Programı için 2000 Dolar, Diğer Programlar için 1 500 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir. Hazırlık eğitimi üniversite bünyesinde verilir. Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 700 Dolar ve iki taksitte ödenebilecektir. Öğretim dili Azerice’dir.

Yurt İmkanı: Üniversitede yurt imkanı yoktur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!