Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş, Azerbaycan’da zengin kesiminde yoksul kesiminde alışveriş yaptığı yerler aynıdır. Çünkü az alışveriş merkezi olmasına rağmen sahte eşyalar gelmez ve her türden mağazalar vardır. En büyük alışveriş merkezi Targovi Bulvarı’dır. Araç girişine kapalı olan bu yerde insanlar yürüyerek dinlenerek...

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş, Azerbaycan’da zengin kesiminde yoksul kesiminde alışveriş yaptığı yerler aynıdır. Çünkü az alışveriş merkezi olmasına rağmen sahte eşyalar gelmez ve her türden mağazalar vardır. En büyük alışveriş merkezi Targovi Bulvarı’dır. Araç girişine kapalı olan bu yerde insanlar yürüyerek dinlenerek geziyorlar. Targovi Rusça “ticari” anlamına gelmektedir. Bu alışveriş merkezinde her mutfaktan yiyecek bulmanız mümkündür.Bir başka alışveriş merkezi Park Bulvar’dır. İlk alışveriş merkezi olan Park Bulvar, altı kattan oluşmakta, Doğu ve Batı’nın modern mimari sanatının tüm mimari özelliklerine sahiptir.

Mağaza Ve Kafeler

Beş yüz elli arabanın park edebileceği alan vardır. Doksan dokuz mağaza, bin iki yüz yedi metrekarelik süpermarket, altı salonlu sinema, planetaryum ve 3D sinema, “Happy Land” çocuk eğlence alanı, VIP restoranı, bowling salonları ve gıda kortu içermektedir. Birinci ve ikinci katlarda lüks mağazalar ve kafeler bulunmaktadır. Restoranlarında Türk, Rus, İtalyan, Çin, Meksika ve Azeri mutfağı sunulmaktadır. Başlıca mağazalar olmak üzere, Adidas, Nike, Benetton, Debenhams, Mango ve Jack&Jones bulunmaktadır.

Bunun yanında birçok online alışveriş sitesi bulunmaktır. Birçok ülkeden de Azerbaycan’a internet üzerinden siparişler gitmektedir. Azerbaycan’da gelişmiş olarak bilinen ve aynı zamanda başkent olan Bakü’de iki tane alışveriş merkezi vardır. Kapladıkları alanlar büyük olduğundan birçok mağazayı içinde barındırır. Azerbaycan’da yaşayan insanlar böylelikle maddi açıdan sınıfa tabi tutulmazlar. Kalite ne kadar artarsa fiyatta o kadar artar ama yine de gittikleri alışveriş merkezleri aynıdır.

Azerbaycan’da En Düşük Maliyet İle Alışveriş Nasıl Yapılır?

Bakü, Azerbaycan’da alışveriş yapmak için en pahalı yerdir. Şehirde birçok lüks butik ve mağaza var, ancak fiyatlar astronomik. Ayrıca, bu mağazalardaki satıcılarla pazarlık yapamazsınız çünkü size iyi bir anlaşma yapmaya teşvikleri yoktur. Bakü’de alışveriş yaparken tasarruf etmek için şu ipuçlarını izleyin.

Bakü’deki dükkanlar Batı’daki dükkanlardan çok daha ucuz. Bunun temel nedeni, Azerbaycan’da bir işletmeyi çalıştırmanın diğer ülkelere kıyasla daha az maliyeti olmasıdır. Örneğin, tüm çalışanlar düşük ücretler için yarı zamanlı çalıştığı için işçilik maliyeti yoktur. Ayrıca tüm işletmeler kendi ev alanları dışında faaliyet gösterdiğinden herhangi bir kira veya kamu hizmeti maliyeti yoktur. Ayrıca, ülkenin gelirinin tamamı petrol ihracatından geldiği için satış vergisi de yoktur. Sonuç olarak, diğer ülkelerdeki kadar pahalı olmayan kuruluşlarda alışveriş yaparak çok tasarruf edebilirsiniz.

İnternet alışverişi size mümkün olan en düşük maliyeti sağlar. Birçok lüks Bakü mağazası, ürünlerini yalnızca çevrimiçi açık artırmalar veya toptancılardan doğrudan satın alma yoluyla satacaktır. Bu, fahiş nakliye ve taşıma ücretleri ödemeden dünyanın her yerinden alışveriş yapmanızı sağlar. Ayrıca internetten satın alırken herhangi bir vergi şartı da yoktur – bu tıpkı herhangi bir mağazadan tasarruf etmeden alışveriş yapmak gibidir! Yabancılara hitap eden internet mağazalarını bulmanın iyi bir yolu, sırasıyla Google Haritalar veya Ebay’de “Balkan Pazarı” veya “Bulgar Pazarı” kullanarak arama yapmaktır.

Kargodan tasarruf etmek için eşyalarınızı bir pazar yerinden satın almak en iyisidir. maliyetler. Nukha gibi geleneksel pazarlar, hediyelik eşyalardan taze ürünlere kadar her şeyi çok uygun fiyatlarla satıyor. Ancak, bu kuruluşların uluslararası kart ödemelerini kabul etmediğini ve uluslararası müşteriler için de eşya tutmadığını unutmayın – bu nedenle, burada alışveriş yapmak istiyorsanız posta göndermek en iyi seçeneğinizdir! Aksi takdirde, yolculuğa çıkmadan önce geleneksel pazarlardan ürün satın alarak Nukha’nın indirimli nakliye ücretlerinden yararlanın!

Bakü’yü ziyaret ederken herhangi bir şeyi satın almak zor olabilir, ancak bazı temel alışveriş ipuçlarını takip etmek bu engeli aşmanıza yardımcı olabilir. ! İlk olarak, daha pahalı olanlardan çok daha az ücret aldıkları için daha ucuz işyerlerinde alışveriş yapın; daha sonra maliyetinizi daha da azaltmak için mümkünse internet alışverişini ve pazar yerlerini kullanın; ve son olarak, nakliyeyi tamamen önlemek için seyahat pazarları için bazı şeyler toplayın! Azerbaycan’ı ziyaret eden herkes bu hilelerden faydalanabilir, bu yüzden bugün tasarruf etmeye başlayın!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!