azerbaycan-gence-devlet-universite

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Rakipsiz ve güvenilir Eurostar hizmetleri sayesinde Azerbaycan Gence Devlet üniversitesinde eğitim görmek için büyük zorluklar ile karşı karşıya..

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi, 1939 yilinda Ögretmen Enstitüsü adiyla 2 yillik egitim vermek üzere kurulan bugünün Gence Üniversitesi, egitim hayatina Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyati fakülteleri ile baslamistir. Takip eden yillarda Gence Üniversitesi fakülteleri egitim anlaminda büyük oranda gelisirken, Fen Fakültesi de Fen-Cografya Fakültesi olarak degismistir. Gence Üniversitesi bölümleri öncüsü olarak bilinen enstitü 1949’da kapatilarak, daha nitelikli ögretmenlerin yetismesi için Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü haline gelmistir. 2000 yilinda da enstitü üniversite niteligi kazanmis ve bu nedenle günümüzde Gence üniversitesinde okumak isteyenlerin yogun talebiyle karsi karsiya kalarak, Gence Üniversitesi Azerbaycan üniversitelerinde egitim statüsüyle en kaliteli devlet üniversitesi olarak anilmaya baslanmistir.

Eurostar Azerbaycan Egitim Merkezi tüm ögrencilere; karsilama, danismanlik, yerlestirme ve kayit ve daha pek çok hizmet sunarak Gence üniversitesi bölümleri diplomasi sahibi olarak, dünyanin her yerinde kabul gören yurtdisinda egitim sisteminin bir parçasi olma imkani sagliyor. Azerbaycan üniversiteleri içinde en kaliteli ve en eski devlet okulu olarak modern ve bilimsel arastirmanin gücüne inanan egitim misyonu ile dikkat çeken Gence Üniversitesi fakülteleri, çagdas egitimi ile is hayatinda fark yaratmanizi saglayacaktir. Gence Üniversitesinde okumak isteyenler için ayrica yurt seçenekleri de bulunmaktadir.

Eurostar Azerbaycan Egitim Merkezi avantajli, çözüm odakli, rakipsiz ve güvenilir hizmetleriyle yurtdisinda Azerbaycanda okumak isteyenler “tek yetkili” yurtdisi egitim merkezi olarak danismanlik yapmaktadir. Yurtdisinda Azerbaycanda egitim almak isteyen Türk ögrencilere her zaman avantajli çözümler saglayan Eurostar Azerbaycan Egitim Merkezi, farkini ortaya koyarak yurtdisinda Türkçe egitim seçenegi de sunmaktadir. Yurtdisinda egitim için daha fazla beklemeden hemen simdi Eurostar Azerbaycan Egitim Merkezi ile iletisime geçin.

FAKÜLTELER ve BÖLÜMLER

Matematik Fakültesi

Ilk olarak 1938 yilinda Fizik-Matematik bölümü olarak kurulmustur. 1994 yilinda Bilgisayar bölümü de açilmistir. Halen “Mühendislik ve Ögretmenlik” olmak üzere iki alanda egitim yapilmaktadir.
Fakülte bünyesinde 5 bölüm vardir.
Bu bölümler:

• Bilgisayar

• Analitik Matematik

• Uygulamali Matematik

• Cebir ve Geometri

• Matematik Ögretimi

Fiziki Bilimler Fakültesi

Bu fakülte 1990 yilinda kurulmustur. Fakültede 5 bölüm vardir.
Bölümler:

• Fizik

• Genel Fizik

• Üretim Esasla

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!